۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 1 August , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰ - 23 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 189500
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۱۲ |

اتحادیه: در پروانه کسب ها قلیان ممنوع نیست/پلیس: قلیان تا دوماه آینده جمع می شود

در پروانه‌های کسب فعلی قانونی مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان در چایخانه‌ها وجود ندارد ولی صحبت‌هایی مبنی صدور پروانه‌های جدید با این قانون مطرح شده است.

زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

139412261016243007358744فرمانده انتظامی استان اصفهان گفت: بر اساس دستورالعمل اعلام شده طی دو ماه آینده قلیان از سطح چایخانه‌های اصفهان حذف می‌شود.

به گزارش زاگرونا به نقل از مهر، سردار عبدالرضا آقاخانی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران ضمن گرامی‌داشت سالگرد ۲۵ آبان و روز حماسه و ایثار اصفهان اظهار داشت: بزرگداشت این روز در اصفهان یادآور رشادت‌های جوانان غیور اصفهانی در عملیات محرم است و باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

وی در ادامه به آمادگی کامل نیروی انتظامی استان اصفهان برای اعزام زائران کربلا در اربعین حسینی اشاره کرد و ابراز داشت: از این رو تمام امکانات مورد نیاز برای اجرای این مراسم به بهترین شکل فراهم شده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان ضمن قدردانی از مردم استان اصفهان برای برگزاری مراسم بدون حاشیه و با شکوه عزاداری‌های دهه اول محرم گفت: امسال بهترین محرم را پشت سر گذاشتیم و از این رو به دلیل همکاری هیئت‌های مذهبی با نیروهای راهور مشکل ترافیکی نیز به وجود نیامد.

وی همچنین از برخورد با دور دور خودروها در اصفهان و در دیگر شهرهای استان سخن به میان آورد و افزود: بر این اساس با تمام رفتارهای ناهنجار اخلاقی از جمله کشف حجاب، آزار نوامیس، مزاحمت‌های خیابانی به شدت برخورد خواهیم کرد.

سردار آقاخانی با تاکید بر اینکه برخورد با مزاحمان نوامیس، کشف حجاب و دور دور کردن خودروها از مطالبات اصلی شهروندان اصفهان است، ادامه داد: برخورد با متخلفان در این زمینه به صورت مقدماتی شروع شده و در صدد هستیم ماموریت خود را به نحو  احسن انجام دهیم.

افزایش۵۰ درصدی گشت های امنیت اخلاقی

وی با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی گشت‌های امنیت اخلاقی در استان اصفهان اضافه کرد: در خصوص برخورد با جرایم ذکر شده به اندازه‌ای آمادگی داریم که پارکینگ‌ها را نیز برای توقیف خودروی آنها آماده کرده‌ایم.

فرمانده انتظامی استان اصفهان همچنین به پخش مستندی در خصوص معتادان ولگرد در سطح برخی از شهرهای کشور از صدا و سیمای جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: خوشبختانه در اصفهان شاهد چنین صحنه‌هایی نیستیم و با پیگیری‌ها و نظارت‌های ویژه پلیس در هیچ نقطه استان اصفهان شاهد تجمع معتادان و به ویژه معتادان ولگرد در اماکن عمومی نیستیم.

وی با اشاره به شناسایی نقاط مستعد و جرم‌خیز استان اصفهان اظهار داشت: تاکنون تعداد زیادی از این نقاط شناسایی شده است و در عملیات‌های مختلف کارتن خواب‌ها و توزیع کنندگان مواد مخدر شناسایی و دستگیر شده‌اند.

سردار آقاخانی در ادامه با اشاره به وضعیت نامناسب راهنمایی و رانندگی در استان اصفهان گفت: در این راستا و با توجه به شرایط نامناسب موجود در شهرها و جاده‌های استان در نظر داریم که با برنامه‌ریزی جدید نسبت به ساماندهی ترافیکی شهر و استان اقدام کنیم.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر عبور از چراغ قرمز، توقف بر روی خط عابر پیاده، پارک دوبل از بیشترین تخلفات رانندگی در سطح شهرهای استان اصفهان است، ادامه داد: برنامه ریزی برای کاهش این نوع تخلفات در کنار تخلفاتی همچون حرکات مارپیچی و … در دستور کار قرار دارد.

فرمانده انتظامی استان اصفهان در ادامه با اشاره به بررسی وضعیت چایخانه‌های اصفهان گفت: بر اساس آخرین مصوبه در خصوص چایخانه‌های استان اصفهان شبکه بهداشت موظف است طی بازه زمانی دو ماهه قلیان را از چایخانه‌‌های استان حذف کند.

وی اضافه کرد: همچنین مصوب شد که هیچگونه مجوز جدیدی صادر نشود و کسانی که مجوز دارند نیز در محدودیت قرار گیرند.

سردار آقاخانی با اشاره به برخورد با حمل سگ‌های مینیاتوری در خودروها و اماکن عمومی ابراز داشت: پلیس موظف است که با این دسته افراد برخورد کند.

وی با اشاره به افزایش برخورد با متکدیان، برخورد با صنوفی که اصول اخلاقی را در خصوص قرار دادن مانکن‌های نامناسب رعایت نمی‌کنند، اظهار داشت: از این رو نیروی انتظامی با همکاری شهرداری در این خصوص به صورت ویژه ورود پیدا کرده است.

فرمانده انتظامی استان اصفهان با اشاره به نصب دوربین‌های کنترل تخلف در بزرگراه‌های اصفهان افزود: با اجرای این طرح با خودروها و اتومبیل‌های متخلف به شدت برخورد می‌شود.

افزایش ۱۹ درصدی کشف مواد مخدر

وی در ادامه با ارائه آماری در خصوص جرایم استان و کاهش و افزایش انواع جرایم ابراز داشت: در استان اصفهان سرقت‌های مهم با کاهش سه درصدی در بازه زمانی هفت ماهه نسبت به مدت مشابه سال گذشته روبرو بوده‌ایم.

سردار آقاخانی در خصوص کشفیات مواد مخدر استان در هفت ماه سال جاری گفت: کشفیات انواع مواد مخدر استان در این بازه زمانی ۱۹ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است ضمن اینکه کشف سرقت سلاح و تجهیزات ماهواره‌ای نیز با ۱۵ درصد افزایش همراه بوده است.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

رئیس اتحادیه چایخانه‌داران اصفهان گفت: در پروانه‌های کسب فعلی قانونی مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان در چایخانه‌ها وجود ندارد ولی صحبت‌هایی مبنی صدور پروانه‌های جدید با این قانون مطرح شده است.

محسن فلاح‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در اصفهان، درباره صحبت‌های فرماندار اصفهان در روز مبارزه با مواد مخدر پیرامون نداشتن مجوز چایخانه‌ها برای عرضه قلیان اظهار داشت: در پروانه‌های کسب فعلی قانونی مبنی بر ممنوعیت ارائه قلیان در این مکان‌ها وجود ندارد ولی صحبت‌هایی مبنی صدور پروانه‌های جدید با این قانون مطرح شده است که البته هنوز از طرف اداره اماکن نیروی انتظامی تصویب نشده است.

وی درباره نداشتن پروانه‌ کسب بعضی از چایخانه‌های اصفهان بیان کرد: تعداد این چایخانه‌ها ۳۱ مورد است که براساس قانون نظام صنفی به علت ارائه دادن برخی از تأییدیه‌ها دارای پرونده‌ صنفی هستند ولی در طول سال مشمول طرح پلمب شده ولی به علت وجود این پرونده‌ها دوباره بازگشایی می‌شوند.

رئیس اتحادیه چایخانه‌داران اصفهان درباره بازرسی‌های اتحادیه از واحدهای صنفی خاطرنشان کرد: ۹ بازرس در سطح شهر به صورت روزانه حضور دارند و پیرامون فعالیت زیاد این بازرسان باید گفت که در یک هفته از یک واحد صنفی ۲ بار بازرسی صورت می‌گیرد.

وی درباره تعداد چایخانه‌های سطح شهر اصفهان گفت: ۳۰۰ چایخانه در سطح شهر اصفهان وجود دارد که ۳۱ واحد از آن‌‌ها دارای پرونده صنفی بوده و بقیه از پروانه کسب برخوردار هستند. با توجه به فعال بودن ۱۴ نفر به صورت میانگین در چایخانه‌ها، حدود ۱۲ هزار نفر تحت پوشش این صنف هستند.

فلاح‌نژاد افزود: چند سال پیش قرار بود که چایخانه‌های تمام کشور بسته شود و اصفهان جزو نخستین کلان شهر‌هایی بود که اقدام به این کار کرد و پس ۶ ماه بسته بودن این صنف در اصفهان، این قانون در کشور عملی نشد و ضررهایی زیادی به چایخانه‌داران اصفهان وارد شد، اگر قرار باشد بار دیگر قانونی در این باره تصویب شود، ما به عنوان پنجمین یا چهارمین شهری خواهیم بود که دست به اقدام خواهیم زد تا بار دیگر دچار خسارت‌های مالی نشویم.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  1. ناشناس :
    ۱۵ مرداد ۹۵

    جناب عکاشه با سلام و خسته نباشی خدمت برادر عزیزم، خبرهای اول گچساران رو بنویسید یا حداقل استان رو،اصفهان به ما چه ربطی داره،گچساران این همه خبر داره، مشکلات داره، حداقل با فرماندهی گچساران مصاحبه کن تا این قهوه خانه ها رو جمع کنه، ممنونم برادر

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.