۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 1 August , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰ - 23 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 190106
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۸:۰۰ |

آرمانی فراتر از واقعیت

 زاگرونا؛  مصطفی جوزانی  ولایت فقیه یک حقیقت و یک مفهموم حبس شده در تاریخ بعد از غیبت کبری است که امام عزیز آن را از غربت به درآورد و غبار از سرورویش برگرفت. به موازات ظهور مجدد این سرمایه پنهان واژه مقدسی چون عشق تجلی پیدا کرد ودر جنگ هشت ساله شروع و با جنگ […]

آرمانی فراتر از واقعیت
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

 زاگرونا؛  مصطفی جوزانی 

ولایت فقیه یک حقیقت و یک مفهموم حبس شده در تاریخ بعد از غیبت کبری است که امام عزیز آن را از غربت به درآورد و غبار از سرورویش برگرفت.

به موازات ظهور مجدد این سرمایه پنهان واژه مقدسی چون عشق تجلی پیدا کرد ودر جنگ هشت ساله شروع و با جنگ ۳۲روزه و۲۲روزه نیمه آشکار آن به نهایت خود نایل آمد. و حال به خود می بالم آن روزی را که رئیس جمهور روسیه به عمق نفوذ و قدرت معنوی رهبرم پی می برد و چارچوب های عرف دیپلماتیک را با رفتن به خیابان جمهوری، قبل از حضور در پاستور زیر سوال می برد.

اما از سوی دیگر غمگین از روزی، که رئیس دولتی در نظام اسلامی با گستاخی تمام به رهبرم رو می کند و درخواست حبس او در چارچوب قانون اساسی را دارد.
و با این وجود اما یاد روزهایی می افتم که داستان قانون اساسی و حریمی که برای ولایت فقیه باید در نظر گرفته می شد از طرف طایفه ای که در سالهای بحرانی حتی حاضر به برداشتن سنگی از پیش پای نظام نبودند وبا قهر به خانه های خود فرو می رفتند و مبارزه ای متقابل آغاز می کردند و به محض اینکه پای در راه مسئولیت می نهادند بحث ولایت فقیه وچهار چوب قانون اساسی را پیش می کشیدند و دانسته وندانسته آتشی می خواستند برافروزند که زبانه های آن هستی شیعه و تاریخ شیعه را می سوزاند.
ولی وقتی از حاج رجب و حاج رجب های دفاع مقدس که دست از جان شسته می پرسیدی تو به امر ولی فقیهی که در قانون اساسی آمده تن به هر خطری سپرده ای با نگاهی از سر تعجب، قد و بالایت را برانداز و بدون اینکه جوابی داده باشد و از سر سیر در عوالمی که خط قرمز نابینایان و مادیون است و بدون توجه به گفته آن مقام دولتی که مفتضح شدگان انقلاب اسلامی را در بحث فیش های نجومی، حقوقی ذخیره نظام می نامد و یا دهن کجی آن نماینده مجلسی که برخلاف مطالبه رهبری و مردم، مدعی اجحاف در حق صفدریسم های کشور می شود و سوگند به عدم عقد اخوت با فریدونهای نظام به راه و هدف خود ادامه می دهد.
و با این وجود مدعیان ظاهری مطیع امام جامعه باید خود را با این مهم وفق دهند و به خود بقبولانند که  این قانون اساسی است که در سایه ولایت معنا پیدا می کند و گرنه کدام سربازی است که دیروز در جنگ سخت و امروز و فردا در جنگ نرم دشمن در چهارچوب قانون اساسی به کام گرگ‌های کمین کرده و تا دندان مسلح خود را گرفتار نماید و یا کدام رزمنده مسلمان را به خاطر قانون اساسی کشوری ثالث به جنگ های غرورآفرین مبارزه با صهیونیست و تکفیریهای سعودی بفرستند.
بنابراین رهبری که محدوده حضورش را قانون اساسی تعیین کند نمی تواند نگران جهان اسلام باشد یعنی در این صورت رغبتی در مسلمانان دیگر برنمی انگیزاند و این نگاه خام و محدود و اندیشه اندک ارزانی آنانی که انتظارات و آرزوهایشان از خانه ها و نهایتا مرز کشورشان بیرون نمی رود و گرنه کیست که نداند ولی فقیه تحقق بخش آرزوهای انبیا و ائمه است وکاملا بر جان ومال مردمان احاطه دارد.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  1. ناشناس :
    ۲۳ مرداد ۹۵

    خدایش خودت هم فهمیدی چه گفتی

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.