۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 16 May , 2021
امروز : یکشنبه, ۲۶ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 5 شوال 1442
شناسه خبر : 394061
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۲:۴۵ |

۲۴۷۰۰ خانوار زیرپوشش بیمه روستایی هستند

گچساران – مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲۴هزار و ۷۰۰خانواردر استان زیر پوشش این بیمه هستند.

۲۴۷۰۰ خانوار زیرپوشش بیمه روستایی هستند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

عیسی کریمی چهارشنبه شب در حاشیه آئین اهدای حکم مستمری به بازماندگان یکی از خانواده های زیرپوشش صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایر باشت در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: هم اکنون ۷۰۰ خانوار در کهگیلویه و بویراحمد از این صندوق مستمری ماهیانه دریافت می کنند.

کریمی تصریح کرد: افرادی که سن آنان ۱۸ تا ۵۰ سال است می توانند برای قرار گرفتن زیر پوشش خدمات صندوق بیمه روستایی و عشایری به فرمانداری ها بخشداری ها و امور عشایر هر شهرستان مراجعه و از مزایای بازنشستگی، از کارافتادگی کلی و مستمری ماهیانه بهره مند شوند.

وی ادامه داد: این افراد با پرداخت سالیانه ۳۳۰ هزار تا ۸۴۰هزار تومان از مزایای صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری برخوردار می شوند.

کریمی گفت:متولدان سال ۱۳۴۹ تا پایان امسال فرصت نام نویسی و عضویت در صندوق بیمه روستایی و عشایری را دارند.
وی تاکید کرد: کشاورزان غیرساکن در روستا، روستاییان و عشایر، شاغلان فصلی و ساکنان شهرهای زیر۲۰هزار نفر، مربیان مهدکودک ها، رانندگان حمل بار و مسافر برون شهری در روستاها و شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و کارکنان مراکز و شرکت‌های وابسته به سازمان نظام مهندسی کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می‌توانند بیمه اجتماعی شوند.

کریمی افزود: این صندوق در ۱۴  سال گذشته با اطلاع رسانی گسترده سعی در تشویق خانواده های روستایی و عشایری برای بهره مندی از مزایا و خدمات بیمه روستایی و عشایر کرده است.

کریمی اضافه کرد: ارائه خدمات بیمه اجتماعی به کاهش فقر، بهبود زیرساخت‌های اقتصادی و در نتیجه توسعه پایدار اقتصادی و اجتماعی بخش کشاورزی، روستایی و عشایری منجر می شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر کهگیلویه و بویراحمد افزود: یک بیمه شده با ۱۵سال سابقه پرداخت بیمه و ۶۵ سال سن و ۱۰ سال پرداخت حق بیمه با سن ۷۰ سال بازنشسته این صندوق محسوب می شود.

فرماندار باشت نیز در این آئین گفت: هم اکنون یکهزار و۶۵۰ خانوار این شهرستان زیر پوشش بیمه روستایی و عشایری هستند.

سید مسعود حسینی افزود: از این تعداد ۵۳ خانوار در حال حاضر از مستمری ماهیانه صندوق اجتماعی روستایی و عشایر بهره مند هستند.

وی بیان کرد:  پرداخت دو برابر سهم بیمه شده از سوی دولت، امکان نقل و انتقال سوابق بیمه شده به صندوق های بیمه گر و دریافت مستمری پیری پس از ۱۵سال پرداخت حق بیمه و داشتن ۶۵سال سن از ویژگی‌های صندوق اجتماعی بیمه کشاورزان، عشایر و روستائیان است.

فرماندار باشت تصریح کرد: پیشگیری از مهاجرت  روستائیان به شهر، کاهش اختلاف طبقاتی و بالابردن سطح زندگی روستائیان و عشایر، تامین امنیت اجتماعی  از اهداف و دیگر از مزایای این صندوق است.

۴۴درصد از جمعیت حدود ۷۲۳ هزار نفری کهگیلویه وبویراحمد در روستاها ساکن هستند.
حدود ۱۲درصد در قالب ۸۰ هزار نفر نیز جمعیت عشایری این استان است.
کهگیلویه وبویراحمد دارای هشت شهرستان، ۱۷ شهر و حدود یکهزار و ۶۷۰ روستای دارای سکنه است.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.