۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Saturday, 31 July , 2021
امروز : شنبه, ۹ مرداد , ۱۴۰۰ - 22 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 394944
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۹ |

۳ موضوع تازه‌ و مهمی که سید حسن نصرالله مطرح کرد

یک رسانه عرب زبان با اشاره به سخنرانی جمعه شب دبیر کل حزب‌الله لبنان به سه موضوع تازه‌ای که او مطرح کرده و نیز مرحله جدیدی که مقاومت لبنان خود را مهیای آن می کند، پرداخته است.

۳ موضوع تازه‌ و مهمی که سید حسن نصرالله مطرح کرد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی درباره سخنرانی جمعه شب سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان آورده است: سخنرانی نصرالله که جمعه شب به مناسبت چهاردهمین سالگرد جنگ ۳۳ روزه ایراد کرد، آکنده از موضوعاتی بود که از درجه اهمیت زیادی همانند بیشتر سخنرانی‌هایش، برخوردارند؛ اما سه موضوع در این سخنرانی وجود دارد که توجه ناظران را با توجه به جدید بودن آن و کدها و نشانه‌هایی که برای آینده در بطن آن وجود دارد، به خود مشغول کرده است.

نخست، تمرکز بر وجود توطئه واقعی برای ساقط کردن لبنان که با ساقط کردن دولت حسان دیاب شروع شده و تلاش می‌شود که نهاد ریاست جمهوری و شخص میشل عون را هم ساقط کند و این روند توطئه با ساقط کردن پارلمان لبنان تکمیل شود.

دوم، شعله‌ور کردن شعله جنگ داخلی برای نابودی صلح در لبنان و وارد کردن این کشور به هرج و مرج و خلاء سیاسی و نهادها با ساقط کردن نخست وزیری، ریاست جمهوری و مجلس لبنان.

راز مخالفت دبیر کل حزب الله با تحقیق بین‌المللی درباره انفجار بیروت

سوم، بعید ندانستن اقدام خرابکارانه خارجی در انفجار بندر بیروت و اینکه رژیم صهیونیستی در ورای آن باشد و از همین رو بر مخالفت با هر گونه کمیته تحقیق بین‌المللی یا حتی مشارکت کارشناسان دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در روند تحقیق درباره این جنایت، تاکید کرد؛ زیرا به طور حتم اینها در راستای تبرئه رژیم صهیونیستی و منحرف کردن نتیجه تحقیقات حرکت خواهند کرد، همانند آنچه درباره تحقیقات مربوط به پرونده ترور رفیق حریری رخ داد.

این رسانه در ادامه می‌نویسد: دغدغه نصرالله بیش از هر زمان دیگری، احتمال‌های توطئه سرنگونی کشور لبنان از طریق ایجاد جنگ داخلی و وجود برخی نیروهای داخلی مرتبط با توطئه‌گران است که برای به راه‌اندازی جنگ داخلی در این کشور و اجرای سناریوی سوریه در لبنان شتاب می‌کنند به همین سبب بارها درباره آن هشدار داد و در عین حال آمادگی کاملش را برای مقابله مقتدرانه و کوبنده با این توطئه به هر بهایی که باشد پنهان نکرد.

رای الیوم آورده است: نصرالله تاکید کرد که در قبال جنایت هدف قرار دادن لبنان یا انفجار بندر بیروت سکوت نخواهد کرد و در برابر شهادت یکی از رزمندگان خود در سوریه سکوت نکرده و نخواهد کرد و اینکه اگر دست داشتن اسرائیل در این انفجار که به کشته شدن ۲۰۰ لبنانی و زخمی شدن بیش از ۶۰۰۰ نفر دیگر و ویرانی نیمی از بیروت منجر شده است، اثبات شود، این رژیم تاوان سنگینی خواهد پرداخت. این لحن نشان می‌دهد که وی اطلاعات مهم و حساسی در اختیار دارد این لحن نشان می‌دهد که نصرالله اطلاعات مهم و حساسی در اختیار دارد و آماده تعامل متفاوت با موضوعات داخلی و خارجی با هم می‌شود.

این رسانه می‌نویسد: هنگامی که او از هوادارانش با این روشنی می‌خواهد که خشم خود را فرو ببرند و خویشتن‌دار باشند و خشم خود را حفظ کنند زیرا به آن برای پایان تلاش‌هایی که برای کشاندن لبنان به سوی جنگ می‌شود، نیاز هست؛ مفهومش این است که مرحله تسامح و بردباری به سرعت در حال سپری شدن است.

رای الیوم آورده است: در پایان می‌گوییم که حزب الله در آستانه مرحله جدیدی قرار دارد حزب الله در آستانه مرحله جدیدی قرار دارد که از تسامحش در تعامل با دشمنانی که در توطئه آمریکایی برای بی ثبات کردن لبنان و برای خلع سلاح مقاومت و تعرض رسانه‌ای به حزب‌الله از طریق پایگاه‌های ارتباط اجتماعی می‌کوشند و تعرض رسانه‌ای آنان برای مخدوش کردن چهره حزب الله و ایجاد بلوا و نابسامانی در میان طرفدارانش از خطوط قرمز فراتر رفته است، به شدت خواهد کاست. هنگامی که سید حسن نصرالله خطاب به هواداران خود می‌گوید که خشم خود را حفظ کنید زیرا در آینده به آنها نیاز داریم؛ این بدان مفهوم است که مرحله‌ای به سر آمده و مرحله دیگری شروع شده است و شیوه تعامل پس از لبریز شدن یا در آستانه لبریز شدن، متفاوت و قاطع و کوبنده خواهد بود.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.