۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Friday, 16 April , 2021
امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ - 5 رمضان 1442
شناسه خبر : 395956
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۲ شهریور ۱۳۹۹ - ۸:۵۹ |

اماراتی ها از وقوع درگیری های داخلی در عربستان وحشت دارند

پسر عموی پادشاه مراکش با انتشار مقاله ای به چرایی توافقنامه سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی پرداخت و اعلام کرد که این توافقنامه معادله ژئوپولتیک منطقه را تغییر نمی دهد.

اماراتی ها از وقوع درگیری های داخلی در عربستان وحشت دارند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از القدس العربی، «هشام العلوی» شاهزاده مراکشی که پسر عموی پادشاه این کشور نیز محسوب می شود در یک مقاله تحلیلی که در یک روزنامه اینترنتی فرانسوی منتشر شد نوشت که توافقنامه سازش میان امارات و رژیم صهیونیستی معادله ژئوپولتیک منطقه را تغییر نمی دهد.

وی افزود: ممکن است که این توافقنامه دستاوردهای کوتاه مدتی برای امارات و اسرائیل و آمریکا داشته باشد اما تغییری در مسائل اصلی نمی دهد. این توافقنامه به یکباره متولد نشده بلکه امارات از سالها قبل دست به عادی سازی روابط با اسرائیل زده است.

اماراتی ها می خواهند از طریق امضای این توافقنامه خود را از خطر درگیری های داخلی در عربستان و احتمال کنار گذاشته شدن محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دور نگه دارند. اگر چنین اتفاقی بیفتد اماراتی ها تنها می ماننداین شاهزاده مراکشی ادامه داد: امارات طی ماه های گذشته کمک های خود را به فلسطین از طریق فرودگاه بن گوریون و با هماهنگی طرف اسرائیلی و نه طرف فلسطینی، ارسال کرده است. توافقنامه میان امارات و اسرائیل از لحاظ حقوقی، طرح صلح کشورهای عربی در سال ۲۰۰۲ را زیر پا گذشته است.

وی اضافه کرد: اسرائیلی ها تمام افق های تشکیل کشور فلسطین را از طریق محاصره غزه و الحاق تدریجی کرانه باختری به اراضی اشغالی از بین برده اند. فلسطینی ها متوجه شده اند که تنها کویت و قطر در میان کشورهای عربی منطقه خلیج فارس با معامله قرن مخالف هستند.

العلوی نوشت: بعید می دانم شاهد عادی سازی روابط به صورت گسترده از سوی کشورهای عربی با اسرائیل باشیم. امارات بعد از سیاست های خود در خصوص انقلاب های معکوس، شکست های فراوانی را متحمل شده است. شکست در یمن، لیبی، حمایت از نظام کنونی مصر از جمله آنها است. اماراتی ها می خواهند از طریق امضای این توافقنامه خود را از خطر درگیری های داخلی در عربستان و احتمال کنار گذاشته شدن محمد بن سلمان ولیعهد این کشور دور نگه دارند. اگر چنین اتفاقی بیفتد اماراتی ها تنها می مانند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.