۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Saturday, 6 March , 2021
امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹ - 23 رجب 1442
شناسه خبر : 396019
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۳ شهریور ۱۳۹۹ - ۹:۰۰ |

آل خلیفه در اتحادیه عرب سنگ صهیونیستها را به سینه می‌زند

منابع دیپلماتیک به المیادین اعلام کردند که آل خلیفه با تمام توان جلوی تلاشهایی که برای مخالفت با عادی سازی روابط میان ابوظبی و تل آویو در اتحادیه عرب جریان دارد، ایستاده است.

آل خلیفه در اتحادیه عرب سنگ صهیونیستها را به سینه می‌زند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر، منابع دیپلماتیک به شبکه المیادین اعلام کرد: تلاش‌هایی در اتحادیه عرب برای سنگ اندازی در برابر موضوع فلسطین و جلوگیری از پرداختن به مسئله فلسطین و قانع کردن فلسطینیان به پذیرش طرح پیشنهادی «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا برای سازش با رژیم صهیونیستی موسوم به «معامله قرن» جریان دارد.

این منابع بیان کردند: برخی کشورهای جهان عرب مانع از اقدام تشکیلات خودگردان فلسطین در اتحادیه عرب در راستای بررسی یا محکومیت توافق اخیر میان امارات و رژیم صهیونیستی برای عادی سازی روابط دو جانبه می‌شوند و از طریق نفوذ خود و پشتیبانی کشورهای ثروتمند به تهدید فلسطینی‌ها روی آورده اند.

منابع مذکور تاکید کردند: آن چه در اتحادیه عرب در جریان است، یک نبرد سهمگین پنهانی به شمار می‌آید.

منابع دیپلماتیک با اشاره به تحرکات آل خلیفه علیه مساله فلسطین اعلام کردند: درخواست فلسطین برای برگزاری جلسه فوق العاده اتحادیه عرب جهت اعلام مخالفت با عادی سازی روابط میان امارات و رژیم صهیونیستی، به دلیل اعتراض بحرین پذیرفته نشد.

منابع مذکور تاکید کردند: فلسطین خواهان قرار دادن بند مخالفت با عادی سازی در حاشیه جلسه عادی اتحادیه در نهم ماه جاری میلادی شد؛ اما بحرین درخواست فلسطین برای قرار دادن بند مخالفت با عادی سازی در حاشیه جلسه عادی اتحادیه عرب را نپذیرفت و تهدید کرد که به نوبه خود، بندی برای حمایت از عادی سازی و تشویق معامله قرن قرار خواهد داد.

منابع دیپلماتیک بیان کردند: برخی کشورها به دنبال استیلاء و در اختیار گرفتن تصمیم گیری فلسطینی‌ها هستند و تلاش می‌کنند که آنها را با زور و اکراه وارد معامله قرن کنند. هدف از این کار، باز کردن در به روی اسرائیل است تا در کشورهای عربی هر کاری می‌خواهد انجام دهد و جولان دهد؛ بدون آن که این کشورها نامی از فلسطین ببرند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.