۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Thursday, 21 January , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۹ - 8 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 396815
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۴ |

اولین نشست جامعه روحانیت مبارز و معمای انتخابات ریاست جمهوی

نخستین جلسه جامعه روحانیت مبارز با حضور موحدی کرمانی، موسی‌پور، پور محمدی و دیگر اعضای جامعه روحانیت برگزار شد.

اولین نشست جامعه روحانیت مبارز و معمای انتخابات ریاست جمهوی
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دوباره زنگ انتخابات به صدا درآمد و موضوع محور بودن یا نبود ن جامعه روحانیت مبارز در اردوگاه اصولگرایان به صدر مباحث تبدیل شد. چندی پیش حجت الاسلام حسین ابراهیمی عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه جامعه روحانیت مبارز هیچ اقدامی را برای ورود به انتخابات۱۴۰۰ شروع آغاز نکرده است، گفت: البته به نظر می رسد باید در جلسات آتی جامعه روحانیت مبارز درباره این مهم بحث و بررسی لازم را داشته باشیم.

حال یک روز از این حرف و حدیث‌ها می‌گذرد و امروز  اولین جلسه شورای مرکزی جدید جامعه روحانیت مبارز در محل مرکزی دفتر جامعه روحانیت برگزار شد.

در این نشست، آیت الله محمد علی موحدی کرمانی رئیس جامعه روحانیت مبارز با ابراز خرسندی از به ثمر رسیدن تشکیلات جدید، به اعضای جدید شورای مرکزی خیر مقدم گفت.

ایسنا نوشت، حجت الاسلام مصطفی پورمحمدی دبیرکل این تشکل نیز در جلسه شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز  با اشاره به انتخابات پیش روی ریاست‌جمهوری در کشور گفت: حضور گسترده مردم می‌تواند به نشاط و خنثی‌سازی دشمنی‌ها و توطئه.ها منجر شود. بنابراین بدیهی است که باید به یک راهکار عملی و اجرایی جهت برگزاری هرچه باشکوه‌تر انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده دست یابیم.

وی افزود: روحانیت با عنایت به تجربه طولانی خود در فضای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نشان داده که همواره می‌تواند به عنوان نقطه کانونی تجمیع نیروهای انقلابی، ارزشی، کارآمد و با نشاط باشد. جایگاه روحانیت نباید مخدوش شود و نقش ممتاز روحانیت باید به صورتی روشن و فعال ایفا شود.

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز تصریح کرد: امیدواریم با تشکیلات جدید و حضور نیروهای تازه نفس و جوان، جامعه روحانیت مبارز با پویایی و کارآمدی هرچه بیشتر به روشنگری و راهبری جریان‌های سیاسی، ارزشی و انقلابی بپردازد و در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز سال آینده، با تمام ظرفیت و توان خود وارد عمل شود.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محمد حسین موسی پور، مسوول کمیته تشکیلات و عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اعضای جدید با رای مجمع عمومی مناطق ده گانه شهر تهران انتخاب شده‌اند، گفت: شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز در ساختار جدید مرکب از هیئت موسس، منتخبین دفاتر دهگانه شهر تهران و منتخبین جامعه روحانیت مبارز  استان هاست.

ایلنا نوشت، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز همچنین در بیان گزارشی از روند تغییرات و تدوین اساسنامه جدید طی دو سال اخیر افزود: مبنای حرکت جدید جامعه روحانیت مبتنی بر خرد جمعی است و تمامی رده‌های تشکیلاتی جامعه از طریق انتخاب صورت می‌پذیرند و همه تصمیمات و اتخاذ مواضع با رای اعضا و طی فرایند رای گیری خواهد بود.

وی افزود: بنابراین ساختار جامعه، از پایین به بالا شکل می گیرد و این جلسه، در واقع اولین نماد شکل گیری ساختار جدید جامعه روحانیت است؛ یعنی شکل گیری ساختار و تشکیلات از پایین به بالاست و همین فرایند در استان‌های سراسر کشور نیز انجام خواهد شد. اگر روحانیت انسجام و هماهنگی و سازماندهی کارآمدی داشته باشد بی شک ظرفیت‌های آن، به نحو بسیار شایسته و اثربخش تری در شئون مختلف جامعه ظهور و بروز خواهد داشت.

وی همچنین با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری در خرداد سال ۱۴۰۰ گفت: ضعف و ناکارآمدی دولت و مشکلات اقتصادی مردم که بخش قابل توجهی از آن معلول عملکرد دولت و شخص رئیس جمهور است لزوم دقت بیشتر در انتخابات آینده و انتخاب فردی مناسب برای خروج از وضعیت ناهنجار کنونی را مضاعف ساخته و ضرورت حضور روحانیت در جهت روشنگری و تبیین شرایط بیش از هر زمان دیگری است. 

مسوول کمیته تشکیلات جامعه روحانیت مبارز افزود: بحث انتخابات ریاست جمهوری از مدتی قبل در کمیته سیاسی جامعه روحانیت مطرح بود و گزینه های مختلفی مورد بحث قرار گرفت و نهایتاً راهبرد پیشنهادی این کمیته مبنی بر حضور فعال مشترک در شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز به تصویب رسید. بر این اساس ما در انتخابات ریاست جمهوری با مشارکت همه گروه های جریان ارزشی و انقلابی فعالیت خواهیم داشت.  

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی، دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به تداوم دشمنی سران کاخ سفید با نظام و ملت ایران و لابی‌گری جناح تندرو و صهیونیست ها در دولت آمریکا برای تحت فشار گذاشتن هر چه بیشتر جمهوری اسلامی به انتخابات پیش روی ریاست جمهوری در کشور اشاره کرد و افزود: حضور گسترده مردم می‌تواند به نشاط و خنثی سازی دشمنی ها و توطئه ها بیانجامد. بنابراین بدیهی است که باید به یک راهکار عملی و اجرایی جهت برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده دست یابیم. روحانیت با عنایت به تجربه طولانی خود در فضای اجتماعی، فرهنگی و سیاسی نشان داده که همواره می‌تواند به عنوان نقطه کانونی تجمیع نیروهای انقلابی، ارزشی، کارآمد و با نشاط باشد. جایگاه روحانیت نباید مخدوش شود و نقش ممتاز روحانیت باید به صورتی روشن و فعال ایفا گردد. 

دبیر عالی جامعه روحانیت مبارز در پایان تصریح کرد: امیدواریم با تشکیلات جدید و حضور نیروهای تازه نفس و جوان، جامعه روحانیت مبارز با پویایی و کارآمدی هرچه بیشتر به روشنگری و راهبری جریان‌های سیاسی، ارزشی و انقلابی بپردازد و در آستانه انتخابات سرنوشت ساز سال آینده، با تمام ظرفیت و توان خود وارد عمل شود.

در پایان این نشست، آیت الله موحدی کرمانی رییس جامعه روحانیت مبارز احکام اعضای جدید شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز را به ایشان اعطا کردند.

۲۷۲۱۵

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.