۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Friday, 16 April , 2021
امروز : جمعه, ۲۷ فروردین , ۱۴۰۰ - 5 رمضان 1442
شناسه خبر : 396915
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۷ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴ |

فرمانده کل سپاه: امام(ره) دشمن را از سرزمین‌مان بیرون راندند، رهبر عزیزمان او را تعقیب کردند /جنگ و مقاومت ادامه دارد

مهر نوشت: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دفاع مقدس گسترش یافت و جوانان جهان اسلام مقاومت را از دفاع مقدس ما فراگرفتند و راه ایستادگی و مقاومت را در پیش گرفتند که این مقاومت معادلات دشمن را در منطقه و جهان بر هم زد.

فرمانده کل سپاه: امام(ره) دشمن را از سرزمین‌مان بیرون راندند، رهبر عزیزمان او را تعقیب کردند /جنگ و مقاومت ادامه دارد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه در آیین رونمایی از آثار جدید اسنادی و پژوهشی سازمان اسناد و تحقیقات دفاع مقدس و تجلیل از فرماندهان و راویان در حوزه تاریخ شفاهی که صبح امروز در باغ موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد با بیان اینکه سینه های فرماندهان دفاع قدس گنجینه های تمام نشدنی از تاریخ بشر و تاریخ اسلام بعد از عاشوراست، گفت: این عزیزان پرچم جهاد را در دست گرفته و در برابر شوکت ظاهری قدرت های آن روز جهان ترس به دل راه ندادند و با اطیمنان در مقابل دشمن ایستادند.

در همین رابطه بخوانید؛

خط و نشان سردار نقدی برای ترامپ /من با همین لباس می روم وسط مردم لبنان، مکرون جرأت دارد؟

وی افزود: فرماندهان ما در دفاع مقدس مانند رزمندگان بودند و تفاوتی بین خود و دیگران قائل نبودند؛  آنها رمز حیات و جاودانگی انقلاب اسلامی ایران شدند.

فرمانده کل سپاه با اشاره به مجاهدت های رزمندگان در دفاع مقدس، اظهار داشت: جنگ دقیق ترین معادله بشر است که همه چیز را در آن در نظر می گیرند زیرا جنگ با حیات ملت‌ها سروکار دارد، کسی در جنگ غلبه می کند که قوی تر است اما شگفتی جنگ ما این است که وقتی جنگی گسترده و جهانی بر ما تحمیل شد ملت ما به صورت شگفت انگیز در این جنگ پیروز شدند، رمز پیروزی ملت ما در جنگ دفاع مقدس امامت است. او عقبه جنگ و دشمن را می شناخت و می دانست این جنگ در جبهه مقابل پشتبانی جهانی دارد چراکه همه امپراطوری بی نظیر جهان دست در دست هم داده بودند.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امام(ره) به ملت ما آموخت که نترسیم،اظهار داشت: او معمار قلب های مستحکم و نفوذ ناپذیر بود ، او آیات الهی را تفسیر می کرد و راز پیروزی را به ما آموخت در حالی که بنابر معادلات رایج باید ما شکست می خوردیم اما استقامت امام(ره) و تدبیر او ملت ما را یک دل کرد و ما را از جنگ پیروز بیرون آورد.

 سرلشکر سلامی با اشاره به خاتمه جنگ اظهار کرد: در اشکالی خطرناک‌تر و پیچیده‌تر و جدی‌تر، تهدید دشمن ادامه یافت. امام دشمن را از سرزمین‌مان بیرون راندند، رهبر عزیزمان او را تعقیب کردند. پیشانی جبهه را وسیع کردند و در دور دست‌ها قدرت ساختند. آرزوهای سیاسی دشمن را در هم ریختند و اجازه ندادند اهداف سیاسی‌شان را در جهان اسلام تعقیب کنند؛ جهاد منتشر شد و جوانان بلاد اسلامی با الگوی جوانان ایران سلاح بدست گرفتند، زمین خدا را برای دشمنان خدا خطرناک کردند، روند تعقیب معکوس شد و ما پیش رفتیم.

سرلشکر سلامی تصریح کرد: این تجهیزات نیستند که موجب تغییر معادلات در جنگ می شوند بلکه نیروی انسانی و رهبری مقتدر تغیر در پی دارد.

وی با بیان اینکه جنگ تمام شد اما دشمنی ها تمام نشد، گفت: در این زمان رهبری با مقام معظم رهبری بود اندیشه ایشان دشمن را دنبال و پیشانی دشمن را شکست و نگذاشت دشمن اهداف سیاسی خود را در جهان اسلام دنبال کند.

فرمانده کل سپاه گفت:  دفاع مقدس گسترش یافت و جوانان جهان اسلام مقاومت را از دفاع مقدس ما فراگرفتند و راه ایستادگی و مقاومت را در پیش گرفتند که این مقاومت معادلات دشمن را در منطقه و جهان بر هم زد.

سرلشکر سلامی با اشاره به تحریم های همه جانبه کشورمان گفت: دشمنان جنگ اقتصادی و فشار حد اکثری را در پیش گرفت اما رهبر ما ایستاد و راز شکست دشمن را می داند و این است که نام ایران را به نام رهبرش می شناسند و می دانند که این ملت صلح و عزت را مقتدرانه می خواهد. این جنگ و مقاومت ادامه دارد. 

وی گفت: در دنیای امروز یا باید ذلیل و ضعیف و تابع بود و یا مقتدر و مستقل، جز این دو مسیر راهی نیست، استقلال و کرامت هزینه ها دارد و دست یافتن به آن بدونه ایستادگی میسر نیست.

۲۷۲۱۹

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.