۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Thursday, 25 February , 2021
امروز : پنج شنبه, ۷ اسفند , ۱۳۹۹ - 14 رجب 1442
شناسه خبر : 397158
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۵ آبان ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶ |

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ ۶۹ درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند

نتایج یافته‌های نظرسنجی سازمان دفاع و آزادی‌های مدنی مسلمانان در آمریکا حاکی است که حدود ۶۹ درصد از جمعیت مسلمان این کشور به جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ رای داده‌اند

انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا؛ ۶۹ درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

نتایج یافته‌های نظرسنجی سازمان دفاع و آزادی‌های مدنی مسلمانان در آمریکا حاکی است که حدود ۶۹ درصد از جمعیت مسلمان این کشور به جو بایدن نامزد دموکرات در انتخابات ۲۰۲۰ رای داده‌اند

۶۹ درصد مسلمانان آمریکا به بایدن رای داده اند

به گزارش از تارنمای شورای روابط امریکایی- اسلامی، این میزان برای دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا تنها ۱۷ درصد بوده است که البته برای وی که فرمان منع مسافرت مسلمانان به ایالات متحده را صادر کرد، غیر از این هم  انتظار نمی رفت.

سازمان دفاع و آزادی های مدنی مسلمانان در آمریکا تحت عنوان «شورای روابط آمریکایی – اسلامی» در این بررسی دریافت که ۸۴ درصد از مسلمانان آمریکا در انتخابات سال جاری مشارکت داشتند و ۶۹ درصد به بایدن و ۱۷ درصد به ترامپ رای دادند.
این سازمان تاکید کرد که بیش از یک میلیون مسلمان آمریکایی در این انتخابات شرکت کرده اند که یک رکورد محسوب می شود.
«نهاد عواد» مدیر اجرایی شورای روابط آمریکایی – اسلامی گفت که توانایی قابل توجه جامعه مسلمان آمریکا برای تاثیر بر نتیجه رقابت های انتخاباتی این کشور از جمله انتخابات ریاست جمهوری، در سطح ملی به رسمیت شناخته می شود.

«رابرت مک‌کائو» مدیر امور دولت این سازمان نیز اعلام کرد که نمی توان نقش مسلمانان در سیاست های محلی، ایالتی و ملی را نادیده گرفت.

وی افزود: اکنون زمان آن است که از سیاستمدارانی که انتخاب می کنیم، برای حمایت از حقوق مدنی و مذهبی همه آمریکایی ها تضمین بخواهیم.

ترامپ در نخستین ماه ریاست جمهوری‌اش در ژانویه ۲۰۱۷ ورود اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا را محدود کرد. وی همچنین ۶ کشور دیگر را به این فهرست اضافه کرد.

اما بایدن وعده داد در صورت پیروزی در انتخابات، در نخستین روز ریاست جمهوری‌اش دستور اجرایی ترامپ مبنی بر منع ورود اتباع چند کشور مسلمان به آمریکا را لغو خواهد کرد.

بایدن تأکید کرد که با کنگره برای تصویب قانونی همکاری می‌کند تا جنایت‌های ناشی از نفرت نژادی را کاهش داده و تعصبات نژادی و مذهبی مسؤولان آمریکایی را از میان بردارد.

طبق بررسی موسسه تحقیقاتی «پیو»، حدود ۳.۴۵ میلیون مسلمان در سال ۲۰۱۷ در آمریکا زندگی می کردند و این تعداد حدود ۱.۱ درصد از مجموع جمعیت این کشور را تشکیل می دادند.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: irna.ir

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.