۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Tuesday, 19 January , 2021
امروز : سه شنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۹ - 6 جماد ثاني 1442
شناسه خبر : 397261
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۷ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۲ |

امید جمهوریخواهان برای حفظ اکثریت سنا کمرنگ شد

رقابت نامزدهای سنا در ایالت کلیدی جورجیا احتمالاً به دور دوم کشیده خواهد شد؛ در این صورت توفیق جمهوریخواهان به حفظ اکثریت سنا، دستکم تا ۱۶ دی در هاله‌ای از ابهام باقی خواهد ماند.

امید جمهوریخواهان برای حفظ اکثریت سنا کمرنگ شد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، ایالت کلیدی جورجیا از سال ۱۹۷۲، به استنثنای یک مورد (سال ۱۹۹۲ و انتخاب بیل کلینتون)، ترجیحاً به روسای جمهور جمهوریخواه رای داده است حال آنکه در این دور از رقابت‌ها، به نظر می‌رسد که قصد دارد بار دیگر، به سمت چپ طیف سیاسی آمریکا متمایل شده و جو بایدن دموکرات را به دونالد ترامپ جمهوریخواه برتری دهد.

اما سرنوشت ساز بودن جورجیا، به همین جا ختم نمی‌شود و ظاهراً حفظ اکثریت جمهوریخواهان در مجلس سنا نیز در گرو جلب آرای مردم این ایالت مردد است.

در حال حاضر نسبت جمهوریخواهان به دموکرات‌ها در مجلس سنای آمریکا ۴۸ به ۴۶ کرسی است و راستگراها برای حفظ اکثریت به ۳ کرسی دیگر نیاز دارند.

انتظار می‌رود آنها ۲ کرسی دیگر را نیز به راحتی تصاحب کنند حال آنکه نتیجه انتخابات در جورجیا، تعیین کننده مالکیت آنها بر کرسی سوم است.

در جورجیا، همزمان دو کرسی سنای فدارال به رای گذاشته شده است. نتایج شمارش آرا نشان می دهد که به احتمال زیاد «دیوید پوردو» سناتور جمهوری‌خواه نتوانسته حد نصاب ۵۰ درصد آرا را کسب کند و رقابت میان او و «جان اوساف» نامزد دموکرات، به دور دوم کشیده خواهد شد که روز پنجم ژانویه سال آینده است.

همزمان، «کلی لافلر» دیگر سناتور جمهوریخواه جورجیا هم نتوانست بیشتر از ۲۶ درصد آرا را کسب کند و باید در پنجم ژانویه یک بار دیگر با «رافائل وارناک» دیگر نامزد دموکرات این ایالت رقابت کند. وارناک در این رقابت توانست ۳۲ درصد آرا را کسب کند اما به حد نصاب ۵۰ درصد برای برنده شدن در دور نخست نرسید.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.