۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Thursday, 26 November , 2020
امروز : پنج شنبه, ۶ آذر , ۱۳۹۹ - 11 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 397299
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹ |

شاخص بورس سودای صعود دارد؟/آغاز حرکت کوچکترها در دقایق آخر معاملات

معاملات امروز بورس هر چند همچون سه ماه گذشته به افت شاخص همراه بود اما در دقایق پایانی نشانه هایی از برگشت در نمادهای کوچک بازار پدیدار شد.

زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

شاخص بورس

اقتصاد۲۴ –بورس اوراق بهادار تهران صبح امروز در ادامه ریزش‌های مکرر خود با افت ۲۲ هزار و ۴۰۲ واحدی ضمن از دست دادن ۱.۷۷ درصد از رشد خود در ارتفاع یک میلیون و ۲۴۰ هزار و ۴۸۴ واحدی ایستاد.

در این میان شاخص هم کل وزن نیز با افت ۲ هزار و ۷۰۸ واحدی با از دست دادن ۰.۷۵ درصد از رشد خود و همچنین از دست دادن کانال ۳۷۰ هزار در ارتفاع ۳۶۸ هزار و ۸۶۶ واحد ایستاد.

نمادهای فملی،کگل،فولاد،خودرو،وبملت،پارس و شتران با معاملات خود بر روی کف قیمت روز بیشترین تاثیر را بر افت امروز شاخص بورس داشتند.

شاخص سودای صعود دارد؟/آغاز حرکت کوچکترها در دقایق آخر معاملات

 

عقبگرد فرابورس در سایه معاملات سرخ بورس!

شاخص فرابورس (آیفکس) نیز امروز با افت ۲۷۳ واحدی در ارتفاع ۱۵ هزار و ۶۱۸ واحد رسید. این افت بیشتر تحت تاثیر معاملات منفی نماد‌های آریا، میدکو، کگهر، زاگرس، بپاس و مارون رقم خورد.

 

فرابورس

 

شاخص هم وزن سازها راه افتادند..!

اما نکته حائز اهمیت بازار در معاملات امروز حرکت برخی گروههای غیر لیدر در دقایق پایانی بازار بود که می توان آن را نشانه ای از برگشت بازار و ظهور یک روند صعودی در نزولی ترین روزهای بازار دانست.

ابتدا گروه محصولات دارویی تحرکات مثبتی را از خود نشان داد؛به طوری که اغلب نمادهای مهم به تعادل رسیدند و حتی نمادهایی همچون دبالک،دزهراوی،والبر ،دالبر،دامین، دابور،درهآور و دسبحان به صف خرید رسیدند.

پس از آن تحرکات مثبت به گروه محصولات غذایی کشیده شد و برخی نمادهای این گروه نیز به تعادل رسیدند.

گروه محصولات کاشی و سرامیک نیز که با وجود ریزش بازار در مهرماه روندی صعودی طی کرده بودند نیز امروز شاهد تحرکات مثبت در اغلب نمادهای خود بودند.

در دقایق پایانی بازار نیز گروه محصولات رایانه ای نیز در برخی سهام با اقبال و تحرکات مثبت مواجه شدند.

بر این اساس به نظر می رسد با توجه به تحرکات امروز نماد شرکت های کوچک که دارای اثر بیشتر بر شاخص هم وزن هستند، در روزهای آینده این حرکت به سایر نمادهای این گروهها و سایر گروه های کوچک نیز تعمیم یابد و به تدریج با کاهش فشار فروش بازار به سمت تعادل حرکت کند.

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.