۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Wednesday, 14 April , 2021
امروز : چهارشنبه, ۲۵ فروردین , ۱۴۰۰ - 3 رمضان 1442
شناسه خبر : 397434
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۱ آبان ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۹ |

آلمان از سیاست چین در قبال هنگ کنگ انتقاد کرد

سخنگوی وزارت خارجه آلمان از دولت چین بابت برکناری شماری از اعضای شورای قانونگذاری هنگ کنگ انتقاد کرد.

آلمان از سیاست چین در قبال هنگ کنگ انتقاد کرد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، آلمان که هم اکنون عهده دار ریاست دوره ای اتحادیه اروپا است، از مقامات چین به دلیل برکناری شماری از قانونگذاران اپوزیسیون هنگ کنگ از شورای قانونگذاری این شهر انتقاد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان روز چهارشنبه اعلام کرد که تصمیم پکن برای برکناری چهارتن از اعضای شورای قانونگذاری هنگ کنگ جدیدترین گام در یک مسیر «عمیقاً نگران کننده» است که هدفِ آن تضعیف کثرت گرایی و آزادی بیان است.

این ماجرا از آن جایی آغاز شد که پارلمان چین قطعنامه ای را تصویب کرد که به موجب آن، مقامات اجرایی هنگ کنگ اجازه می یابند قانونگذارانی را که از استقلال هنگ کنگ حمایت می کنند، و / یا با نیروهای خارجی تبانی کرده یا امنیت ملی را تهدید می کنند، بدون گذراندن فرآیند حقوقی از سمت خود برکنار کنند.

مدت کوتاهی پس از تصویب این قطعنامه در پارلمان چین، دولت محلی هنگ کنگ از رد صلاحیت چهار تن از اعضای شورای قانونگذاری این شهر خبر داد که پیش از این نیز به دلیل عدم اثبات وفاداری آنها به هنگ کنگ از رقابت مجدد در انتخابات منع شده بودند.

با این وجود، سخنگوی وزارت خارجه آلمان اعلام کرد که «شهروندان هنگ کنگ از حق انتخابات آزاد و عادلانه و همچنین آزادیها و حقوق تضمین شده در قانون اساسی برخوردارند».

این مقام آلمان در ادامه با تأکید بر لزوم رعایت این حقوق و حفظ خودمختاری هنگ کنگ افزود که چین در جامعه بین الملل نسبت به این موارد متعهد شده است.

این اظهارات سخنگوی وزارت خارجه آلمان از آن منظر قابل توجه است که چین یکی از مهمترین شرکای تجاری این کشور اروپایی بشمار می رود و در حال حاضر نیز سازندگان خودرو در آلمان از افزایش چشمگیر تقاضای چین برای خودروهای آلمانی سود زیادی می برند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.