۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 6 December , 2020
امروز : یکشنبه, ۱۶ آذر , ۱۳۹۹ - 21 ربيع ثاني 1442
شناسه خبر : 397436
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱:۴۹ |

همه در وضعیت فعلی بورس نقش داریم!/ پالایش یکم منفی باز نمی شود

عضو هیات مدیره شرکت بورس با حضور در گفتگوی ویژه خبری در خصوص دغدغه های فعلی حاکم بر وضعیت بازار سرمایه پاسخ داد.

زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

همه در وضعیت فعلی بورس نقش داریم/پالایش یکم منفی باز نمی شود!

اقتصاد۲۴ –سید مهدی سدیدی؛عضو هیات مدیره شرکت بورس در برنامه گفتگوی ویژه خبری گفت:وقتی از بورس صحبت می کنیم باید بدانیم از یک اکوسیستم صحبت می کنیم؛چراکه بورس از منظر نهادی یک اکوسیستم متشکل از نهادها، شرکت‌های بورس و فرابورس، ناشران، قوای سه گانه، سهامداران حقیقی و حقوقی و… هستند.

وی با اشاره به افزایش اقبال سرمایه گذاران طی ۸ ماه گذشته به بازار سرمایه افزود:دی ماه ۹۸ سهامداران بازار سرمایه یک سوم مرداد ۹۹ بوده است، این در حالی است که در دی ماه میزان نقدینگی کشور ۴ برابر ارزش بورس بوده است و در مردادماه میزان ارزش بورس ۴ برابر نقدینگی کشور شده است.همچنین بازار سرمایه در این مدت بازار سرمایه به ۳ برابر GDP کشور رسیده است.

سدیدی با تاکید بر این که “نفس دعوت به بازار سرمایه توسط وزیر اقتصاد درست بوده است” خاطرنشان کرد:سیاست‌هایی همچون افزایش شناوری به ۲۵ درصد، کاهش نصاب صندوق ها، کاهش اعتبار کارگزاری‌ها و… در راستای پاسخگویی به تقاضای سنگین بوده است.

همه در وضعیت فعلی بورس مسئولیم!

عضو هیات مدیره شرکت بورس نقش همه ارکان و تصمیم گیرندگان را در وضعیت فعلی بورس دخیل ارزیابی کرد و تصریح کرد: همه در شرایط فعلی بازار نقش داریم و باید برای بازیابی شرایط بازار تلاش کنیم.

وی فروش های فعلی را حاصل رفتارهای هیجانی سهامداران دانست در توصیه به سهامداران تاکید کرد:بهتر است در این شرایط سهامداران از خود بپرسند که چه تغییری در متغییر‌های کلان رخ داده است که می‌خواهند سهم خود را به هر قیمتی بفروشند؟!

سدیدی با اشاره به برخی فاکتورهای اثرگذار بر روند بازار سرمایه تصریح کرد:هیچ تغییری در مولفه‌های اقتصادی اتفاق نیافتاده است و بازار سرمایه اکنون از مولفه‌های اقتصادی فاصله گرفته و با مولفه‌های هیجانی رفتار می‌کند.

پالایش یکم منفی باز نمی شود!

این عضو هیات مدیره شرکت بورس در پاسخ به سوال مخاطبان برنامه گفتگوی ویژه خبری مبنی بر این که “چرا پالایش یکم بازدهی منفی داشته است؟” گفت:این صندوق در راستای سیاست های عرضه باقیمانده سهام دولت در بورس عرضه شده است،اما اکنون به دلیل جو حاکم بر بازار در این مدت در بازدهی منفی قرار گرفته است.

سدیدی با اشاره به برنامه مدیریت این صندوق برای حفظ حقوق خریداران افزود:صندوق پالایش یکم منفی باز نخواهد شد و سیاست گذار تدبیری خواهد کرد که این صندوق بازدهی منفی نداشته باشد.

 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.