۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Saturday, 6 March , 2021
امروز : شنبه, ۱۶ اسفند , ۱۳۹۹ - 23 رجب 1442
شناسه خبر : 397744
  پرینت تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۷:۰۸ |

پنتاگون طرح خروج نیروها از عراق و افغانستان را بازبینی می کند

فرمانده جدید پنتاگون قرار است به منظور بررسی راهبرد آمریکا در مناقشه‌های عراق و افغانستان، سطح نیروها در این دو کشور را بازبینی کند.

پنتاگون طرح خروج نیروها از عراق و افغانستان را بازبینی می کند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وال استریت ژورنال، ژنرال «لیود آستین» وزیر دفاع دولت جدید آمریکا در حال حاضر با موضوعات زیادی در ایالات متحده و سرتاسر جهان روبرو است، اما تصمیم «دونالد ترامپ» رئیس جمهور پیشین آمریکا برای خروج سریع بیش از ۳،۰۰۰ نظامی آمریکا از عراق و افغانستان، کاخ سفید را با چالشی جدی در زمینه مدیریت مناقشه‌های طولانی مدت در این کشورها مواجه کرده است.

به همین منظور، این فرمانده جدید پنتاگون انتظار می‌رود که به منظور آزمودن راهبرد آمریکا در دو مناقشه عراق و افغانستان، سطح نیروها در این دو کشور را بازبینی می‌کند.

گفتنی است، ژنرال آستین در نشست تأیید صلاحیت خود گفت که راهبردها و منابع در این مناقشات را بازبینی می‌کند اما به دیدگاه خود در خصوص تهدیدهای برخاسته از مناقشه یا تناسب آنها با سطوح نیروها و سایر توانائیهای نظامی اشاره‌ای نکرد.

«جان کربی» سخنگوی وزیر دفاع آمرکیا گفت که مقامات هنوز در مورد بازبینی میزان نیروها در این دو کشور تصمیم رسمی نگرفته‌اند.

جان کربی در ادامه گفت که هر تصمیم در خصوص میزان نیروها با دولتهای عراق و افغانستان به مشورت گذاتشه می‌شود. با این حال وی به اینکه این بازبینی توسط چه کسی و در چه زمانی انجام می‌شود، اشاره‌ای نکرد.

شایان ذکر است، دونالد ترامپ همواره با انتقاد از آنچه «جنگ‌های خارجی بی پایان» می‌خواند، شمار نیروهای آمریکا در عراق و افغانستان را به ۲،۵۰۰ نیرو در هر کشورکاهش داد.

تصمیم برای خروج نیروها از افغانستان از تصمیم برای خروج نیروها از عراق بیشتر جای بحث و مجادله است. مقامات بلندپایه نظامی و برخی قانونگذاران بر این باورند که نیروها از افغانستان باید بر مبنای شرایط موجود از جمله سطح خشونت و نه بر پایه یک جدول زمانی سیاسی باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.