۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Saturday, 25 September , 2021
امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ - 18 صفر 1443
شناسه خبر : 400852
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۴۳ |

نسخه تکمیل واکسیناسیون تهرانی ها/۲۵۶۰ واکسیناتور نیاز است

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا، در ارتباط با امکانات و نیروی انسانی مورد نیاز برای تسریع در تکمیل برنامه واکسیناسیون استان تهران، نکاتی را متذکر شد.

نسخه تکمیل واکسیناسیون تهرانی ها/۲۵۶۰ واکسیناتور نیاز است
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا رئیسی گفت: در ارتباط با تهران باید تزریق روزانه را به عدد ۳۲۰ هزار دوز برسانیم. سهم دانشگاه علوم پزشکی تهران ۸۰ هزار و دانشگاه‌های علوم پزشکی ایران و شهید بهشتی هر کدام ۱۲۰ هزار تزریق است.

وی افزود: دانشگاه علوم پزشکی تهران نیاز است پایگاه‌های تجمیعی از ۳۶ مرکز فعلی به ۵۷ مرکز، دانشگاه علوم پزشکی ایران از ۴۲ مرکز به ۷۰ مرکز و دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی از ۴۱ مرکز به ۸۷ مرکز برساند.

رئیسی تاکید کرد: بنابراین در تهران باید از ۱۱۹ پایگاه موجود به ۲۱۴ مرکز برسیم و ایستگاه‌های واکسیناسیون از ۷۱۱ ایستگاه به ۱۲۸۰ ایستگاه برسد.

وی افزود: بر اساس تجربه‌ای که کسب کرده ایم اگر بتوانیم تیم واکسیناسیون را سه نفر بگذاریم که دو نفر اقدامات مرتبط با ثبت را انجام دهند، کار سرعت می‌گیرد. بنابراین نیروهای بسیج می‌توانند در این زمینه کمک کنند و نیروی تزریق کننده هم یک نفر باشد. بر اساس محاسبه ما در این صورت سرعت کار واکسیناسیون ۲ برابر می‌شود.

رئیسی گفت: با این حساب در تهران نیروی ثبت کننده ۵۱۲۰ نفر می‌خواهیم و واکسیناستور ۲۵۶۰ نفر. این نسخه‌ای است که برای تهران است و در این صورت هیچ صفی نخواهیم داشت. از آن طرف روزانه ۳۲۰ هزار دوز واکسن تزریق می‌شود، یعنی ماهانه ۱۰ میلیون تزریق. کل تزریق باقی مانده در تهران الان ۱۵.۵ میلیون است و اگر در طی ۴۰ روز وقت بگذاریم این ۱۵ میلیون دوز اول و دوم تمام خواهد شد.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.