دستِ خالی اصلاح‌طلبان برای بستن لیست در انتخابات مجلس/نورمحمدی: فقط ۳۰ اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شده‌اند

دستِ خالی اصلاح‌طلبان برای بستن لیست در انتخابات مجلس/نورمحمدی: فقط ۳۰ اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شده‌اند

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، اعلام نتایج احراز صلاحیت ا توسط هیئت‌های نظارت تکلیف بسیاری از گروه‌ها و احزاب سیاسی را مشخص کرد، کما اینکه عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان در گفتگو با خبرگزاری خبرآنلاین از دست خالی اصلاح‌طلبان برای ارائه لیست در تهران خبر داد و بر این نکته تأکید کرد که این حزب به هیچ‌وجه با احزاب و چهره‌های اصول‌گرا ائتلاف نخواهد کرد.
قلع و قمع کاندیداهای اصلاح طلب از سوی هیات های نظارت /نمی توان توقع بستن لیست داشت /برای جریان قدرت طلب مشارکت اهمیتی ندارد
دست انداز در مسیر یک انتخابات بدون «شناسنامه و کارت ملی» /هر کجا سیستم انتخابات آفلاین باشد، احتمال «خطا» وجود دارد
سعید نورمحمدی در این گفتگو پیروزی پیش از موعد و بدون تلاش را به اصول‌گرایان تبریک گفت.
در ادامه گفتگوی خبرگزاری خبرآنلاین با سعید نورمحمدی، عضو شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان را می‌خوانید:
******
*آقای نورمحمدی! شرایط حزب ندای ایرانیان، بعد از اعلام نتیجه بررسی صلاحیت‌ها به چه صورت است؟
اخیرا بنده با روسای ستاد انتخاباتی احزاب اعتدال و توسعه، کارگزاران سازندگی و اعتماد ملی جداگانه صحبت کردم، برآیند نظر هر ۴ حزب این بود که با این وضعیت امکان بستن لیست در شهر تهران را نداریم.
فقط ۳۰ اصلاح‌طلب تایید صلاحیت شدند
*یعنی امکان دارد حزب ندای ایرانیان و یا احزابی نظیر اعتدال و توسعه و کارگزاران سازندگی و اعتماد ملی در شهرهای دیگر لیست بدهند؟
مجموع افرادی که در تهران و شهرستان‌ها تایید شدند، ۳۰ نفر هستند. وقتی گفته می‌شود ۳۰ نفر یعنی مجموع تهران و شهرستان‌ها تایید صلاحیت شدند، به این معنی که در شهرستان‌ها حدود ۲۰ نفر تأیید صلاحیت شده‌اند. بنابراین حدود ۲۴۰ کرسی هم امکان حمایت از کسی را نداریم. مگر اینکه قرار باشد از اصول‌گرایان حمایت کنیم که چنین سیاستی لااقل در دستور کار حزب ندای ایرانیان نیست.
حزب ندای ایرانیان به هیچ عنوان بنای ائتلاف با هیچ اصول‌گرایی ندارد
*بنابراین امکان ائتلاف احزابی مانند ندای ایرانیان، اعتدال و توسعه و کارگزاران سازندگی و اعتماد ملی با اصول‌گرایان وجود ندارد؟
در مورد احزاب دیگر بعید می دانم. حزب ندای ایرانیان به هیچ عنوان بنای ائتلاف با هیچ اصول‌گرایی را ندارد. افراد اصول‌گرا وقتی وارد مجلس می‌شوند به طرح‎ها و لوایحی نظیر لایحه عفاف و حجاب و یا طرح صیانت، رأی می‌دهند البته نمی‌دانم تحت فشار به چنین طرح‌ها و لوایحی رأی می‌دهند یا در رودربایستی با جریان سیاسی خود این کار را انجام می‌دهند.
بنابراین حزب ندای ایرانیان نمی‌تواند ریسک کند از افرادی که بخواهند با رأی خود جامعه را محدود کرد و تحت فشار بگذارند، حمایت کند. ما وارد انتخابات شدیم که اجازه ندهیم این دیدگاه کل مجلس را در اختیار بگیرد. اما موفق نبودیم و در شرایط فعلی اصول‌گرایان بدون هیچ تلاش و رقابتی همین الان ۲۶۰ کرسی مجلس آینده را بدست آوردند.
*به این نکته اشاره کردید که امکان دارد احزاب دیگر با اصول‌گرایان ائتلاف کنند، منظور احزاب اصلاح‌طلب است؟
خیر، منظور بنده این بود که در مورد احزاب دیگر اطلاع ندارم. اما حزب ندای ایرانیان در ائتلافی که اصول‌گرایان حضور دارند، حضورنخواهد داشت.
اصولگرایان بدون هیچ تلاش و رقابتی پیروز انتخابات اسفند هستند
*آیا حزب ندای ایرانیان و یا سایر احزاب اصلاح‌طلب به مرحله نهایی احراز صلاحیت‌های شورای نگهبان است، امیدوار هستند؟
بخواهم واقع گرایانه به مسأله نگاه کنم خیر. چنین امیدواری وجود ندارد که بیایند و ناگهان ۱۰۰ کاندیدا تایید صلاحیت شوند.طبق رویه های قبل ۱۰ الی ۱۵ کاندیدا تایید صلاحیت می شوند که بگویند حرف رهبری را گوش دادیم. اما در مجموع مجلس بعدی مانند مجلس یازدهم است و ترکیبش تفاوتی نخواهد کرد.
برآیند احراز صلاحیت‌ها توسط هیئت نظارت حاکی از آن است که اصول‌گرایان بدون هیچ تلاش و رقابتی اکثریت کرسی‌های مجلس آینده را بدست آوردند و از همین الان نتیجه انتخابات آینده به صورت قطعی به نفع جریان اصول‌گرا است و باید آنها را برنده انتخابات دانست البته برنده‌ای که تلاشی برای پیروزی نکرد، از این‌رو پیشاپیش این پیروزی را باید به آنها تبریک گفت.
۲۱۱۲۷

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.