بایدهای مدرس خیابانی به علیخانی/ساماندهی شرکت‌ها، مولدسازی اموال، رفع دغدغه‌ بازنشستگان

مدیرعامل شرکت ملی مس ایران بر لزوم مولدسازی اموال و دارایی‌ها، انسجام در سیاست‌گذاری‌ها و ساماندهی امور شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی مس تاکید کرد و گفت: دغدغه‌های‌ بازنشستگان عزیز نیز باید رفع شود.

به گزارش زاگرونا به نقل از مس پرس، دکتر حسین مدرس خیابانی در نشستی با مدیرعامل، اعضای هیأت مدیره و معاونان موسسه صندوق بازنشستگی مس اظهار کرد: موضوع مولد سازی اموال و دارایی‌های صندوق با تشکیل بانک اطلاعاتی و پیگیری موضوعات آن‌ها منجر به سودآوری و اطمینان از تحقق اهداف و برنامه‌ها در آینده خواهد شد.
وی بر ضرورت استقرار حاکمیت شرکتی و ایجاد انسجام و یکپارچگی در سیاست‌گذاری‌های صندوق بازنشستگی و سیاست‌های کلان شرکت ملی صنایع مس ایران تاکید کرد و ادامه داد: ساماندهی امور شرکت‌های تابعه می‌تواند به افزایش سودآوری و ارزش آفرینی آن‌ها از طریق ارتقای کارایی عملیاتی، کاهش هزینه‌ها، بهبود مدیریت ریسک و استفاده از فرصت‌های جدید برای رشد منجر شود.
مدیر عامل شرکت ملی صنایع مس ایران با اشاره به اهمیت سودآوری شرکت‌های زیرمجموعه صندوق، بر لزوم رعایت الزامات کمیسیون معاملات، تدوین آیین‌نامه‌های مرتبط و نظام‌مند شدن فرآیندهای این شرکت‌ها در چارچوب بودجه ابلاغی به عنوان راهکارهایی برای دستیابی به این هدف تاکید کرد.
وی بیان کرد: باید به طور مستمر عملکرد شرکت‌های تابعه را رصد و ارزیابی کرد و در صورت نیاز، در برنامه‌ها و فرآیندها تجدید نظر شود.

به نقل از روابط‌عمومی مؤسسه صندوق بازنشستگی مدرس خیابانی ضمن اشاره به صحبت‌هایی از مقام معظم رهبری تأکید کردند به تخریب‌ها و مباحثی که مغرضانه در فضای مجازی توسط گروه‌های فشار جهت تخریب و اعمال فشار، تولید و منتشر می‌شود توجه نکنید و با تمام توان برای رسیدن به اهداف عالیه نظام و صندوق تلاش نمایید.

ایشان همچنین با اشاره به اهمیت توجه به مبارزه با مفاسد اقتصادی و حفظ منافع بازنشستگان صندوق و تقویت توان عملیاتی شرکت‌های تابعه با اعمال مدیریت متمرکز در صندوق را جهت ایجاد انضباط در شرکت‌های تابعه مدلی مناسب و اثربخش عنوان کردند.

در ادامه این دیدار معاونین شرکت ملی صنایع مس ایران و اعضای هیئت‌مدیره صندوق نقطه‌نظرات خود را پیرامون مسائل صندوق بازنشستگی مطرح کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.