۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 1 August , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰ - 23 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 189051
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۶ |

آقای کریمی! قسم حضرت عباس را باور کنیم یا دم خروس را؟

از یک طرف پس از انتخابات مقاله میزنند که “فرمانداری گچساران سهم قشقایی هاست”و از یک طرف میگویند “روپوش سفید طبابت را به همه چیز ترجیح میدهند” آدم میماند که که کدام را باور کند،قسم حضرت عباس یا دم خروس؟

زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

SarbisheTajgardoun-29یکی از خوانندگان زاگرونا که نخواست نامش آورده شود درباره مطلب دکتر محمود کریمی اظهار نظری داشته اند؛

قسم حضرت عباس رو باور کنیم یا دم خروس را؟

این ضرب المثل یکی از معروف ترین ضرب المثل های ادبیات فارسی است.و برای زمانی استفاده میشود که طرف عملی را به صورت آشکار انجام دهد ولی با قسم کتمان کند.

حال حکایت دوست و برادر عزیز ماست.از یک طرف پس از انتخابات مقاله میزنند که “فرمانداری گچساران سهم قشقایی هاست”و از یک طرف میگویند “روپوش سفید طبابت را به همه چیز ترجیح میدهند” آدم میماند که که کدام را باور کند،قسم حضرت عباس یا دم خروس؟

برادر عزیز دکتر محمود کریمی!

انتخابات هفت اسفند نود و پنج به پایان رسیده و شاید الان بشود خیلی راحت تر به تحلیل اوضاع آن پرداخت. این شهر شهر کوچکیست و اخبار در آن خیلی سریع دهان به دهان میچرخد.

هیچ فراموش نمیکنیم که همیشه از فایل صوتی صحبت میکردید که در آن حیاتعلی فولادی نامزد دو دوره انتخابات به شما قول داده است که در این دوره از انتخابات از شما حمایت کند و چون خلاف عهد عمل کرده است شما به اردوگاه رقیب پیوسته اید.

دیدارتان با زعمای اصولگرایی به جهت کسب حمایت در سال گذشته برای شرکت در انتخابات هم گواه بر همین امر است، به راستی اگر فولادی به عهد خود عمل میکرد، شما در روز پنج اسفند نود و پنج ، پشت تریبون خود بعد از سخنرانی اکبر بمانی و اکبر علیزاده و…در مورد تاجگردون چطور صحبت میکردید؟

برادر عزیز جناب دکتر محمود کریمی

انتخابات گذشت و شما در ترکیب تیم تاجگردون بازی کردید،بله؛ بازیکن بودید و بازی کردید، هنوز خیلی مسیر مانده است تا مربی شوید و ترکیب بدهید،سه سه یک را از کجای ذهنتان درآوردید؟

برادر عزیز بگذارید عرق اولین رای تان به جریان مقابل خشک شود، بعد ادعای مربیگری کنید و ترکیب بریزید.

برادر عزیز!

اما انتخابات شورای اسلامی شهر و روستا

هیچ فراموش نمیکنیم که در انتخابات اولین دوره ی آن چگونه بذر نفاق و قومیت گرایی را در این شهرستان کاشتید، آن گاهی که به عنوان سرلیست آن زمان لیست قوم گرایانتان به شورا راه یافتید و لبخندهای پیروزمندانه میزدید.

همان زمان بود که شکاف اقوام ایجاد شد، تا قبل از آن همه در کنار هم بودیم و آن چیزی که میان مان تفاوت ایجاد میکرد تفاوت در دیدگاه سیاسی بود و نه تفاوت در گویش، همان رفتار آنروز شما باعث شد که از سالهای ابتدایی دهه ی هشتاد تا کنون، برادران قشقایی همواره در انتخابات های مجلس و شورا خود را شکست خورده بدانند و از قدرت سهمی نبرند.

برادر عزیز!

قرن بیست و یک است و متاسفانه شما هنوز در برخورد با یک همشهری به جای پرسیدن از عقایدش از نژاد و زبانش سراغ میگیرید، همین ترکیب سه سه یک تان،اگه هفت نفر پیدا شود که واقعا نخبه باشند و هر هفت نفر هم اتفاقا قشقایی باشند، آن وقت هم ظلم به چهار نفر از آن عزیزان است و هم ظلم به شهرمان است که آن عزیزان به لیست راه نیابند.

یا اگر مثلا سه نفر از نخبگان بختیاری و اصفهانی و بهبهانی و… بتوانند به لیست راه یابند، به چه حقی آنها را از لیست خارج نمایید؟ دوست عزیز بهتر نیست که آن آتش قوم گرایی را که ساختید دیگر هیزمی درش نیفکنید؟

برادر عزیز!

این سیستم سه سه یک شما، سیستمی منسوخ شده است که فقط افراد ی که شم سیاسی کمی دارند، گول آن را میخورند و به جهت حضور احتمالی در آن لیست فورا در دفاع از شما اعلام موضع میکنند و از طرف دفتر نماینده بیانیه میدهند!

برادر عزیز!

شاید شما فلسفه ی وجود رسانه را ندانید، رسانه به عنوان یکی از ارکان دموکراسی رسالتی بس سنگین برعهده دارد و مخاطبان آن هم بسته به خوب یا بد عملکرد آن رسانه و یک سری از پارامترهای دیگر، زیاد و کم میشوند، این که سایت زاگرونا در مدتی کمتر از یک ماه به این سطح از مخاطب رسیده است، نشان از عملکرد خوب آن در جذب مخاطب دارد و میتوانید با یک جستوجوی ساده میزان مخاطبان سایت را بعد از آن تحریم یک ساله تان پیدا کنید،و یا شاید صحبت دیگر برادران قشقایی درمورد عدم محبوبیت شما درمیان قشقایی ها و مردم گچساران درست بوده باشد!

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
 1. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  ای بنازمت ریشه کم کردی

 2. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  احسنت به زاگرونا، آفرین

 3. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  الان دکتر کریمی میگه منو تشبیه کردید به خروس….. بعضیا هنوز نمیدونن در مثل مناقشه نیست. مورچه و خروی و ….. تمثیله. ترکیب مورد نظر ایشان محقق نمیشه. و اگر بشه منشا اختلاف میشه

 4. مطلع :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  دکتر کریمی یک عضوی از قشقایی های گچساران است ویک نفر است که شخصا اعلام نظر نموده و مطممئن باشید که شورایی در تصمیم گیری ها عمل خواهد شد و قشقایی ها با برنامه کامل و جامع وارد گور رقابت خواهند شد

  زیاد عجول نباشید وتحلیل آبکی تحویل جامعه ندهید

  • ناشناس :
   ۱۴ مرداد ۹۵

   خوب گفتی دقیقا همون گور درسته که نوشتی خخخخخ

  • مطلع :
   ۱۴ مرداد ۹۵

   اصالت رسانه را حفظ کنید

   گود

 5. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  بله می پذیریم اگه کریمی میخواست تودور اول شورای شهر سیاسی کار میکرد نباید محمد محمدی که کارنامه درخشانی در شهرداریهای استان از چرا م وسیسخت یاسوج وخود ازبدنه شهرداری وزارت کشوری بود عزلش میکردن تا جای داریوش فولادی که در زمان رئیس مجمع امور صنفی گچساران بود پوسترای خاتمی در سال ۷۶ پشت ویترین های کسبه وبازار جمع آوری وپارش میکرد چندتا فحش وتوهین هم نثار خاتمی بیچاره میکرد زمینه راه یابیش به شورای شهر بشه

 6. م :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  خخخخخخ

 7. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  آنروزکه قلم را هر هربیسوادی دردست بگیرد. وبخاطر عقده های درون ونرسیدن به امیال شخصی آسمان ریسمان ببافد انتظاری جز هرج و مرج نباید داشت سوال من از این دوستان اینست که اگر روزگار بر وفق مرادشان بود آیا بازهم همانگونه عدالت جو وعدل گوبودند. حیفا که قلم به دست همه مینشیند و هر اراجیفی را می‌نویسد.

 8. منطق :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  سایتی که خواننده اش خخخخخ هست آخرش غیر از این نیست فقط متاسفم همین

 9. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  دوست عزیز من لرم واز نزدیک شاهد زحمات وتلاش بی دریغ دکتر کریمی در انتخابات مجلس اخیر بودم وبرای کاندیدای خود از جان مایه گذاشت هر طور فکر کنید در موردوی این تلاش را باید قدر بشناسد آقای تاجگردون و خواسته وی که خواسته یک قوم در پشت سروی و یارانش باید ارج داده شود و جواب مثبت ،اگر دکتر کریمی لزشی هم نمائید حق دارد چون چندین ماه بعد از انتخابات به آن بی توجی شده و افرادی که در موقعه انتخابات دکتر تاجگردون بعلت عملکرد بد آنها میگفت در انظار دیده نشوند بهتر است حال بر اریکه قدرت سوارند ودکتر تاجگردون آنها را کنار نزده تا زحمتکشان انتخابات بیایند،به همین دلیل است که مخالفین دکتر کریمی به وی میتازند ووی هم حق دارد هر طور میداند تصمیم بگیرد

 10. آگاه :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  عالی بود دست نویسنده این مطلب درد نکند حرف دل خیلی هارو زد

 11. ناشناس :
  ۱۴ مرداد ۹۵

  متاسفم برات عکاشه

 12. حاج علی فولادی :
  ۱۵ مرداد ۹۵

  دم خروس رو باور کن

 13. ناشناس :
  ۱۹ مرداد ۹۵

  اگه مرد بودی که اسمت را مینوشتی. معلومه که نمیتونی به اصالتت متکی باشی

 14. بنده خدا :
  ۱۹ مرداد ۹۵

  با سلام خدمت تمام عزیزان همین سایتها در قبل انتخابات جور دیگه ای قلم می زنند و بعداز انتخابات جور دیگه بدانید خداوند ناظر بر اعمال رفتار ماست

 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.