۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 1 August , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰ - 23 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 393759
  پرینت تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸ |

واکنش‌ها به فیلم کودک آزاری مادر سنگدل مشهدی

فیلم کودک آزاری مادر سنگدل مشهدی واکنش‌های فراوانی در پی داشت. مخاطبان فرارو درباره انتشار فیلم‌های کودک آزاری در اینستاگرام نظراتی نوشته‌اند که گواه تشویش ذهن مردم است در مواجه با کودک آزاری‌.

واکنش‌ها به فیلم کودک آزاری مادر سنگدل مشهدی
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

فرارو- فیلم کودک آزاری مادر سنگدل مشهدی، شوکی دوباره بود به جامعه‌ای که هنوز از التهاب قتل رومینا بیرون نیامده بود. فیلم این کودک آزاری که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته شده بود، با واکنش پلیس فتا مواجه شد. گزارش‌های پی در پی مردم سبب شد، مادر کودک آزار در استان خراسان رضوی شناسایی و دستگیر شود.

زنی که به مادر سنگدل مشهدی شهرت یافته با انتشار فیلم این کودک آزاری، در پی تهییج احساسات مردم و دریافت پول از آنان بوده است. این مادر که مهلا نام دارد تصویر کارت بانکی‌اش بارها منتشر کرده و  از مردم خواسته برایش پول واریز کنند تا او پسرش بنیامین را کتک نزند. 

فیلم کودک آزاری مادر سنگدل مشهدی

کودک آزاری مادر سنگدل مشهدی از نگاه مخاطبان فرارو

فیلم آزار کودک معصوم، اشک‌ها و گریه‌هایش، چنان دل مخاطبان فرارو را به درد آورد که هرچند سعی داریم تا حد امکان هیچ لفظ نامناسبی را در نظرات منتشر نکنیم ولی ناچار برای نظراتی که از خشم شدید مردم نشأت گرفته بود، استثناء‌ قائل شدیم. انتشار این نظرات صرفاً برای بازتاب اوج انزجار جامعه به کودک آزاری مادر سنگدل و انتشار فیلم‌ها در اینستاگرام است.

مهشید در نظری حاوی الفاظ توهین‌آمیز است نوشته: «خدا خودش جوابت رو بده …»

ناشناسی در ساعت ۲:۰۵ نیمه شب نوشته است: «این شخص مشکل روحی و روانی داره، ای کاش قانونی وجود داشت که زنان و مردان قبل از ازدواج و قبل از بچه‌دار شدن از نظر روانی بررسی بشن»

ناشناس دیگری در نظری که کلمه حسرت با ص نوشته شده است به فیلم کودک آزاری این مادر سنگدل چنین واکنش نشان داده: «خیلیا مثل من حصرت بچه دار شدن و شنیدن اسم مامان از زبون بچه اشون رو دارن اونوقت بعضی از مادران هم اینجور با بچه اشون حیوان صفت رفتار میکنن»

مخاطبانی در پاسخ به نظر بالا دعا کرده‌اند که ایشان به زودی به آرزویشان برسند.

حسام هم نوشته است: «اسم مادر خیلی احترام دارد نذارین رو هرکسی من خودم الان ده سال ازدواج کردم ولی اگه یک شب مادرم نبینم حالم گرفته میشه مادر تمام وجود.»

مخاطب دیگر فرارو در پاسخ حسام نوشته است: «اسم مادر خیلی احترام خاصی نداره! این هم بچه به دنیا آورده و مادر حساب میشه بخوای نخوای! انسانیت مادر شما مختص خودش هست ربطی به فرزندآوری نداره!»

نظراتی بسیاری حاوی نفرین و ناسزا بود و برخی خواستار مجازات‌های جدی برای مادر کودک آزار بودند. از حبس و اعدام گرفته تا سنگسار.

کاربری در پاسخ به نظری که مادر سنگدل مشهدی را حیوان صفت نامیده بود، نوشته است: «باز همنوعانت یک غلطی کردند و باز طبق معمول پای حیوان بدبخت زبون‌بسته را وسط کشیدی؟»

حسین هم نوشته است: «وقتی بی حساب و کتاب میگید بچه بیارید و کیفیت رو فدای کمیت میکنید همین میشه. این خانم اصلا بچه نمیخواسته و معلوم نیست چرا اصلا بچه دار شده؟»

 

کودک آزاری کودک مشهدی در اینستاگرام

 

کودک آزاری مصادیق مختلفی دارد. کودک آزاری به سبک مدرن و با استفاده از فناوری یا سوءاستفاده از کودکان به در قالب‌های جدید از جمله موضوعات چالش برانگیز این روزها است. چندی پیش نیز این موضوع که آیا آرات حسینی هم مورد کودک آزاری قرار گرفته است، از طرف مخاطبان فرارو بسیار مورد بحث و گفتگو قرار گرفت.

 

همچنین بر سر این که پدر رومینا چقدر درباره مرگ و زندگی این دختر نوجوان تالشی ذی‌حق بوده است بحث‌های طولانی درگرفته و کارشناسان حق فرزند و دایره اختیارات والدین را بار دیگر مورد تحلیل قرار داده‌اند.

 

آن‌طور که یکی از کاربران فرارو درباره مادر کودک آزار مشهدی نوشته بود: «پدر رومینا را بفرستین ادبش کنه» پیداست که بین خبرهایی از این دست در ذهن مخاطبان حلقه‌هایی زنجیروار شکل گرفته است.

 

هنوز انگیزه و علت واقعی مهلا از کتک زدن بنیامین و انتشار فیلم‌هایش مشخص نیست، آنچه مشخص است گریه‌های کودکی است که ظاهرا مورد آزار و شکنجه بوده و قلب مردم جامعه که به درد آمده است.

 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.