۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Thursday, 5 August , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ - 27 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 393965
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۵ |

ماجرای شلاق خوردن یک جوان بخاطر شکایت امام جمعه چرام چه بود؟

تابناک نوشت: امام جمعه چرام به موضوع اجرای حکم شلاق یک جوان با شکایت خودش واکنش نشان داده و آن را تایید کرده اما گفته است او خود از موضوع اجرای حکم مطلع نبوده است.

ماجرای شلاق خوردن یک جوان بخاطر شکایت امام جمعه چرام چه بود؟
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

در برخی گروه های فضای مجازی شهر چرام عنوان شد که یکی از جوانان این شهر در اجرای حکمی که در پی شکایت امام جمعه این شهر صورت گرفت ، متحمل چند ضربه شلاق شده است. این خبر باعث واکنش های متفاوتی شد . در این بین برخی به امام جمعه این شهر انتقاد کردند که وی در واکنش به این موضوع نکاتی را مطرح کرد.

 سیدنوراله افشارامام جمعه چرام توضیحات زیرا را ارائه کرده است.

بسم الله الرحمان الرحیم

مایل به جواب به مسئله‌ای که در فضای مجازی منتشر شد نبودم اما جهت روشن شدن اذهان خوانندگان محترم مطالبی را مکتوب میکنم تا آن وقت قضاوت نمایند.

قضیه به حدود پانزده ماه قبل بر می گردد روز جمعه ای بعد از نشر خبر نماز جمعه جوانی ْدر یکی از گروههای پر تعداد مجازی اقدام به توهین های متعدد در قالب پیام‌های جداگانه به مردم نمازگزاران و حتی مسایل شخصی امام جمعه سابق کردند. با توجه به اینکه باجناق این جوان از آشنایان بود به ایشان عرض کردم چنین مسئله ای هست ایشان یک عذر خواهی کند و قضیه تمام شود.

حدود یک ماه منتظر ماندم اما چنین نشد ،لذا باجناق این جوان گفتند هرطور صلاح می‌دانید اقدام کنید.

با توجه به اینکه نشر اکاذیب و اتهامات ناروا وارد کرده بود و حاضر به عذرخواهی هم نبود بخاطر عدم تضییع حق نمازگزاران محترم شاکی ایشان شدم و چون مدت زیادی از پرونده میگذشت از پرونده اطلاعی نداشتم و به گمانم که مختومه شده است.

تا این که روز شنبه ۱۷ خرداد ماه بدون اینکه بنده اطلاعی داشته باشم این حکم اجرا شد و بنده عصر روز شنبه هفدهم خرداد از طریق یکی از دوستان از رای و اجرای آن مطلع شدم. بلافاصله با دادستان محترم آقای صدری تماس گرفتم و گفتم کاش اطلاع می دادید در این صورت قطعاً اجازه اجرای حکم را نمی‌دادم. ایشان گفتند در جریان اجرای حکم نبودم و حکم توسط اجرای احکام صادر شده است.
 

چند مسئله که باید خدمت عزیزان خواننده این متن عرض کنم.

اول؛یکی از دوستان در یک سایتی بدون سوال از بنده نوشته پادرمیانی ریش‌سفیدان از امام جمعه وایشان نپذیرفتند .کاش قبل از آن سوال می پرسیدند تا قضیه را خدمت ایشان بیان می‌کردم.که چنین مساله ای صحیح نیست.

دوم؛ خواننده محترمی که این مرقومه را مطالعه می نمایید؛بر اساس حقوق شهروندی وقانون جمهوری اسلامی وقتی برادری؛ توهین های متعدد می کند و حاضر به عذرخواهی به مردم نمی شود تکلیف چیست؟

سوم ؛چرا حدود یک ماه که بنده اصرار بر حل مساله داشتم و باجناق ایشان(آقای راکبی) واسطه بین ما بود و بنده اصرار می کردم که ایشان یک عذرخواهی بکند وقضیه تمام شود حاضر به پذیرش اشتباه نشدند.وحتی بعد از یک سال واندی چنین اتفاقی نیفتاد.

چهارم؛ بنده حقیقتاً اطلاعی از اجرای حکم نداشتم و گرنه مانع می‌شدم و باریش سفیدی مسئله تمام میشد.اعتقاد بنده این است، که ظرفیت ریش سفیدان برای حل مشکلات بسیار ظرفیت بالایی است.

پنجم؛ همه ما اعتقاد به قیامت و سوال شب اول قبر داریم .عزیزانی بدون تحقیق و بدون سوال از این جانب اظهار نظر بر علیه حکم صادر شده و اینجانب کردند باید خودشان در محضرخداوند تبارک تعالی پاسخگوی چنین مسئله ای باشند.

ششم؛ بخاطر حفظ بعض مسایل از نشر پیام ها و اکاذیبی که سال گذشته این جوان انجام دادند معذورم. در صورت ادامه پیدا کردن ناچار به نشر آن پیام ها هستم.
هفتم؛ازاینکه تصدیع صورت گرفت از همه عزیزان پوزش می خواهم.

خداوند عاقبت همه ی ما را ختم بخیر وسعادت فرماید.

سید نوراله افشار
امام جمعه چرام

ماجرای از زبان روح الله برزین 

پس از انتشار توضیحات امام جمعه چرام روح‌الله برزین نیز به توضیح ماجرا می‌پردازد، توضیحاتی که آن هم در فضای مجازی دست به دست می‌شد او نوشت: در گروهی ۳۰۰نفره و در پاسخ به خبرنگاری مطالبی نوشتم و فردی اسکرین آنها را برای امام جمعه فرستاد. پس از آن از من خواستند عذرخواهی کنم اما کسی به خاطر گناه ناکرده عذرخواهی نمی‌کند.

امام جمعه ۱۵ماه پیش شکایت کرد و یک ماه پیش حکم آمد که مشاور امام جمعه آن را قرائت کرد»

‏«اینکه ایشان الان می‌گوید در جریان نبود، احتمالا در جریان زمان اجرا نبود وگرنه یک ماه پیش مشاورش حکم را دید.

در این ۱۵ماه، بیست نفر(ریش‌سفدان) حدود ۵۰بار به دفتر امام جمعه رفتند و از او خواستند شکایت را پس بگیرد اما قبول نکرد. می‌گفت هرکس خطایی می‌کند باید مجازات شود»

‏«آدم برای گناه نکرده عذرخواهی نمی‌کند اما من یک‌بار به اصرار مسئول اطلاعات به دفترش رفتم و گفتم آمدم ببینم برنامه شما چیست و اگر ارشاد و راهنمایی دارید به خودم بگویید.

رفتار تندی داشت و صحبت من را نپذیرفت و گفت این حرف‌ها چه بود نوشتی و باید مجازات شوی.»

۲۷۲۳۲۱۶

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.