۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Sunday, 1 August , 2021
امروز : یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰ - 23 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 394768
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷ |

مثل روحانی، از کرونا بترسیم و مراقب جان خود باشیم

عدم حضور روحانی در مجلس حاوی یک پیام مهم است و آنهم اینکه کرونا جدی است و باید آن را جدی گرفت حتی رییس جمهور هم از آن می‌ترسد چه برسد به ما عوام!

مثل روحانی، از کرونا بترسیم و مراقب جان خود باشیم
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

ستاد ملی مبارزه با کرونا به رییس جمهور روحانی توصیه کرده بود که به جلسه رای اعتماد وزیر پیشنهادی صمت نرود. پیشنهادی که صدای نمایندگان مجلس را درآورد و آنها گفتند مگر خون رییس جمهور از ما رنگین‌تر است که در جلسه رای اعتماد حاضر نشده است؟

در این نوشتار می‌خواهم به این سوال پاسخ بدهم. نه، خون رییس جمهور از ما رنگین‌تر نیست بلکه او نگران جان خود است و هر آدم عاقلی باید این چنین باشد.

ستاد ملی مبارزه با کرونا در این چندماه هزار توصیه به ما داشته است. به ما گفته است وقتی بیرون می‎‌روید ماسک بزنید، سعی کنید از خانه خارج نشوید، عروسی و مهمانی‌های شلوغ نروید، ختم نگیرید، محرم را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کنید و تا جایی که می‌توانید به صورت مجازی به عزاداری بپردازید و …

ما این‌ها را رعایت کردیم؟ بسیاری از ما زندگی عادی خود را از سر گرفته‌ایم و انگار نه انگار دیو کرونا پشت در خانه ماست. می‌خواهم بگویم حداقل مثل رییس جمهور ما هم نگران حال خود باشیم. اجازه ندهیم به همین راحتی کرونا پشت‌مان را به خاک بمالد.

روحانی نرفت و احتمالا می‌دانست این عدم حضور باعث خواهد شد وزیر پیشنهادی‌اش رای نیاورد و نمایندگان نیامدن روحانی را با رای ندادن به مدرس خیابانی جبران کنند اما بازهم نرفت. ما هم باید از همین شیوه استفاده کنیم. جایی دعوت‌مان کردند و ما حس کردیم آن مهمانی خطرناک است، نرویم.

 شاید برخی بگویند، ما مجبور هستیم بیرون برویم و با مردم داد و ستد داشته باشیم. بله، درست است. بخشی از مردم بین نان و جان مانده‌اند و راهی هم به جز حضور در محل کار ندارند اما در همان محل کار هم می‌شود با رعایت اصول بهداشتی از زهر کرونا در امان باشیم.

به طور مثال اگر معازه دار هستیم واقعا افرادی که بدون ماسک وارد مغازه می‌شوند را بیرون کنیم و تا وقتی ماسک نزده‌اند اجازه حضور را به آنها ندهیم. تا جایی که می‌شود از پول استفاده نکنیم. مغازه را ضدعفونی کنیم و هزار کار دیگر در جهت حفظ سلامت‌مان.

اگر مجبور به استفاده از مترو هستیم حتما ماسک بزنیم و دست خود را به میله‌ها و صندلی‌ها مترو نزنیم و کمی مراقب حال و جان خود باشیم.

به نظرم همه ما باید از رییس جمهور یاد بگیریم که فعلا در امان ماندن از کرونا مهم‌تر از هر مسئله دیگری است. باید مواظب جان خود باشیم حتی اگر جریان رقیب هزار حرف بزند و دو هزار تکه بیندازد بهتر از اینکه درگیر کرونا شویم.

در پایان باید به این نکته اشاره کرد که عدم حضور روحانی در مجلس حاوی یک پیام مهم است و آنهم اینکه کرونا جدی است و باید آن را جدی گرفت حتی رییس جمهور هم از آن می‌ترسد چه برسد به ما عوام!

۲۷۲۷

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.