۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Thursday, 5 August , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ - 27 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 394807
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۱ |

طرح جامع آموزش همگانی جمعیت هلال احمر تشریح شد

نسخه اولیه طرح جامع آموزش همگانی در روز یکشنبه بصورت تله کنفرانس در گردهمایی مدیران عامل استان‌ها با موضوع خانه‌های هلال ارائه خواهد شد.

طرح جامع آموزش همگانی جمعیت هلال احمر تشریح شد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه معاونین، کارشناسان و داوطلبان آموزشی که بصورت مجازی برگزار شد تاکید کرد: موضوع آموزش همگانی و تخصصی در کنار ایجاد خانه‌های هلال دو اولویت اصلی جمعیت هلال احمر است که باید در همه استان‌ها، شهرها و مناطق با برنامه‌ای مدون جلو برود.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه به صورت پراکنده و مقطعی توفیق و موفقیت چندانی نخواهیم داشت افزود: حمایت‌های کامل در موضوعات پشتیبانی، مالی، پرسنلی انجام می‌شود. استاندارها هم پای کار خواهند آمد اما شرط اول این است که برنامه را جامع تعریف کنیم.

خسرو رحمانی، معاون آموزش و پژوهش و فناوری در این جلسه مجازی با قدردانی از حمایت‌های رئیس جمعیت افزود: رهنمودهای شما سرلوحه فعالیت‌ها در تمام بخش‌های معاونت آموزش بویژه آموزش همگانی و خانه‌های هلال است.

معاون آموزش و پژوهش و فناوری خاطرنشان کرد: طرح جامعی طراحی شده که در ۴ جلسه کارگروه آموزش همگانی جمعیت بررسی شده که پس از تأیید رئیس جمعیت، ۲۱ گروه هدف جامعه را تحت پوشش با همکاری سایر سازمانها قرار می‌دهد

وی تاکید کرد: نسخه اولیه طرح جامع آموزش همگانی در روز یکشنبه بصورت تله کنفرانس در گردهمایی مدیران عامل استان‌ها با موضوع خانه‌های هلال ارائه خواهد شد.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت گفت: تاکنون ۹۴۵ خانه هلال، ۱۷ سرای محله، ۲ پایگاه مدیریت بحران و ۶۳۴۰ فراگیر خروجی مستقیم این فعالیت بوده است که محدودیت‌های کرونایی مانع از فعالیت برخی خانه‌ها شده که همکاران استانی درحال پیگیری هستند.

خسرو رحمانی گفت: همچنین بستر قرارگیری آموزش‌ها به صورت مجازی بر روی اپلیکیشن‌های روبیکا، سفیران سلامتی، دکتر نت، حامی نت و هپ با ظرفیتی نزدیک به ۴۰ میلیون نفر نیز آماده شده است.

معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت تاکید کرد: گروههای خاص مثل کارکنان دولت در یک برنامه مجازی (۶ ساعته) با همکاری سازمان مدیریت دولتی از تاریخ ۲۰ تیرماه تا پایان شهریور مورد اموزش قرار گرفته‌اند که با نامه آقای نجار به صورت اجباری به استان‌ها ابلاغ شده است.

وی با تاکید بر اینکه برنامه آموزش طلاب و خانواده‌ها، سازمان‌های مردم‌نهاد و اتحادیه و اصناف برای اجرا به استان‌ها ابلاغ شده است افزود: اجباری شدن آموزش برای رانندگان نیز موضوعیست که درحال پیگیری از پلیس راهور و وزارت راه و شهرسازیست که امیدواریم به نتیجه مطلوب برسد.

خسرو رحمانی گفت: برنامه‌های ویژه‌ای برای گروه‌های هدف مختلف درحال انجام است که در بحث خانه‌های هلال نیز از اول مردادماه در چهارگروه هدف کودکان (۳ ساعت)، نوجوانان (۴ ساعت)، جوانان (۶ ساعت) و بزرگسالان (۸ ساعت) در حال انجام است.

به گفته وی دانش آموزان نیز از طریق کانال شاد هر روز یک برنامه ۵ دقیقه‌ای از اول مردادماه تا ۱۵ شهریور دارند که هرشب نیز رأس ساعت ۱۹ از اینستاگرام جمعیت پخش می‌شود و در شبکه‌های مجازی استانی بازپخش می‌شود.

به گفته معاون آموزش پژوهش و فناوری جمعیت با توجه به ابلاغ هفته گذشته سرلشکر باقری سربازان وظیفه به صورت ۳۰ ساعت آموزش کمک‌های اولیه را می‌بینند که این آموزش تنها مهارت عمومیست که از بین ۵ مهارت عمومی موظفی سربازان بصورت حضوری برگزار می‌شود.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.