۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Monday, 17 May , 2021
امروز : دوشنبه, ۲۷ اردیبهشت , ۱۴۰۰ - 6 شوال 1442
شناسه خبر : 394823
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۵ |

۴ اقدام ضربتی و مهم روحانی /رئیس جمهور چگونه در هفته گذشته از سد چهار چالش بزرگ عبور کرد؟

مصطفی آرانی در مطلبی در هفت صبح نوشت: از قرار رئیس‌جمهور نمی‌خواهد در این سال آخر لحظه‌ای و قدمی به عقب برود.

۴ اقدام ضربتی و مهم روحانی /رئیس جمهور چگونه در هفته گذشته از سد چهار چالش بزرگ عبور کرد؟
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

او که به مرد مصالحه  مشهور بود در آخرین سال حضورش درپاستور به همان جلد روحانی قبل از انتخابات بازگشته است. حرکت وزیر بهداشت در اعلام تعویق کنکور که با زبردستی یا خامی مشاور رسانه‌ای‌اش به یک بمب خبری تبدیل شد ماجرا را برای روحانی سخت کرده بود.

سایت‌ها و خبرگزاری‌های اصولگرا این تعویق را یک پیروزی برای مجلس اصولگرا و قالیباف می‌دانستند که بارها و بارها بر لزوم تعویق کنکور پافشاری کرده بودند. چرا؟ به خاطر کرونا از قرار. با توجه به زمان کم باقیمانده برای کنکور و سنگ تمام سایت‌های اصولگرا برای خبر تعویق هیچ‌کس انتظار چنین ریسکی را از روحانی نداشت اما او به عنوان رئیس ستاد ملی کرونا شبانه حرف وزیرش را وتو کرد و به وزیر علوم هم ضرب شست کوچکی نشان داد تا بگوید کت تن کیست‌.

طبیعی است که دیروز صبح خبرگزاری‌های اصولگرا موضع مثبتی به این ماجرا نداشتند.  روحانی از سوی دیگر در جلسه هماهنگی سران قوا طرح پیشنهادی‌اش برای پیش فروش کردن نفت به مردم را تا یک‌قدمی اجرا پیش برد. آن هم در حالیکه در طول هفته گذشته کلیات این طرح با حملات سنگین رسانه‌های اصولگرا روبه‌رو شده بود و آن را به جا گذاشتن زمین سوخته برای آیندگان قلمداد می‌کردند. هرچه بود رئیس‌جمهور از ایده‌اش کوتاه نیامد و آن را با اصلاحاتی  به خط استارت اجرا منتقل کرده است. 

سومین چالش روحانی تاسیس صندوق سرمایه‌گذاری دارا دوم درمورد عرضه سهام چهارپالایشگاه در بورس بود. ناهماهنگی وزیر نفت و وزیر اقتصاد و زیر مجموعه‌اش رئیس سازمان خصوصی سازی‌،‌ موجب شد که ابتدای هفته این طرح به عنوان یک طرح سوخته به نظر برسد و بورس در سراشیبی سقوطی سنگین قرار گرفت.

اما این روحانی سال ۹۹ انگار قرار نیست چیزی را فدای مصلحت کند. پس دو وزارتخانه و سازمان خصوصی سازی را مجبور به تبعیت از ایده خود کرد و قرار شد اولین هفته شهریور سهام هنگفت چهارپالایشگاه نفتی ایران در بورس عرضه شود و ولوله‌ای شبیه عرضه شستا در بورس بیافریند.

و بالاخره در رویارویی با چالش همراه اول و عدم اطاعت این نهاد قدرتمند اقتصادی از دستور رئیس‌جمهور و دولت با یک طرح فوق‌العاده و ضربتی این اپراتور قدرتمند را با خطر جرایم سنگین اقتصادی روبه‌رو ساخت. 
 

۲۷۲۷

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.