۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Thursday, 5 August , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ - 27 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 394983
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۸:۵۰ |

عراق ورود زائران خارجی را ممنوع کرد

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق مسؤول مقابله با کرونا ضمن اعلام تصمیمات جدید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مصوب کرد، ورود زائران به عراق همزمان با نزدیک شدن به ماه محرم ممنوع می‌شود

عراق ورود زائران خارجی را ممنوع کرد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

کمیته عالی بهداشت و سلامت عراق مسؤول مقابله با کرونا ضمن اعلام تصمیمات جدید برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا مصوب کرد، ورود زائران به عراق همزمان با نزدیک شدن به ماه محرم ممنوع می‌شود

ممنوعیت ورود زائران خارجی به عراق

به نقل از خبرگزاری شفق نیوز، کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق اعلام کرد که ممنوعیت تردد جزئی هر روز از ساعت ۱۰ شب تا پنج صبح، ممانعت از هرگونه تجمع، اتخاذ اقدامات قانونی در حق متخلفان و ممانعت از انتقال شهروندان بین استان‌ها مگر در مواقع بسیار ضروری ادامه می‌یابد.

این کمیته همچنین مصوب کرد از هر گونه ورود زائران از خارج به عراق برای گردشگری و زیارت ممانعت کامل به عمل آید.

در تصمیمات جدید این کمیته بر پایبندی شهروندان به توصیه‌های مرجعیت عالیقدر شیعه و دستورات صادره از سوی بخش‌های دولتی و همکاری با مقامات در اجرای این دستورات و ممانعت از هرگونه تخلف از دستورات لازمه تاکید شد.

این کمیته رسانه رسمی عراق را ملزم به به پخش مجالس حسینی خطبای برجسته کرد تا شهروندان بتوانند در داخل منازل‌شان در این مراسم‌ها مشارکت کنند و همچنین شبکه‌های تلویزیونی دیگر و شبکه‌های اجتماعی را ترغیب به مشارکت در این مسؤولیت کرد.

همچنین مصوب شد شهروندان از برگزاری مجالس خانوادگی محدود در منازلشان بکاهند.

مراسم ماه محرم چند روز دیگر آغاز می‌شود که اوج آن در روزهای ۲۸ و ۲۸ اوت جاری خواهد بود.

این کمیته در ادامه بر تداوم نظارت خود بر سایت‌هایی تاکید کرد که در راستای بدجلوه دادن موسسات بهداشتی و بی‌اعتمادی شهروندان به ارتش سفید و مراکز پزشکی عمل می‌کنند.

کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق بر لزوم عدم ترویج هرگونه اطلاعاتی که پایه علمی ندارند، تاکید کرد.

این کمیته با افزایش اضافه حقوق و ارتقای کارمندان وزارت بهداشت که در زمینه مقابله با شیوع ویروس کرونا فعالیت می‌کنند، موافقت کرد تا این تصمیم در بودجه وزارت بهداشت برای سال ۲۰۲۱ درج شود.

کمیته مذکور، رئیس هیئت گذرگاه‌های مرزی را مامور کرده تنها ورود عراقی‌هایی که در خارج درمان شده‌اند را مجاز کند و اینکه تدابیر بهداشتی و آزمایش‌ها افزایش یابند.

این کمیته همچنین به دانشجویان عراقی که در خارج تحصیل می‌کنند اجازه خروج فقط از طریق گذرگاه‌های زمینی با تشدید تدابیر بهداشتی را داد.

گردآوری: گروه خبر سیمرغ
seemorgh.com/news
منبع: isna.ir

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.