۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Saturday, 25 September , 2021
امروز : شنبه, ۳ مهر , ۱۴۰۰ - 18 صفر 1443
شناسه خبر : 400846
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱ |

جدیدترین آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان

طبق آخرین آمار جهانی در شب گذشته ۱۷۱ هزار و ۱۲۵ نفر در کشور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده و همچنین ۱۷۶۱ نفر جان خود را از دست دادند.

جدیدترین آمار قربانیان ویروس کرونا در جهان
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

آمار جهانی مبتلایان ویروس کرونا

رویداد۲۴ بر اساس آخرین آمار جهانی پایگاه اطلاعاتی “worldometer” تا صبح امروز ۲۲۴ میلیون و ۶۵۸ هزار و ۱۰۵ نفر در جهان به ویروس کرونا (کووید۱۹) مبتلا شده‌اند که از این تعداد، ۴ میلیون و ۶۳۱ هزار و ۱۲۷ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از مجموع تعداد مبتلایان در جهان، تاکنون ۲۰۱ میلیون و ۱۹۴ هزار و ۸۰۰ نفر بهبود یافته و توانسته‌اند این بیماری را شکست دهند.

کشور آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان در جهان با افزایش ۱۷۱ هزار و ۱۲۵ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۴۱ میلیون و ۷۴۱ هزار و ۶۹۳ مبتلا رسیده است؛ تاکنون ۶۷۷ هزار و ۱۷ آمریکایی مبتلا به کووید۱۹ در این کشور جان خود را از دست داده‌‌اند.

کشور هند پس از آمریکا در رده دوم جهان قرار دارد که با افزایش ۳۷ هزار و ۸۷۳ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۳۳ میلیون و ۲۰۰ هزار و ۸۷۷ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۴۴۲ هزار و ۳۵۰ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌اند.

کشور برزیل به‌عنوان سومین کشور جهان با افزایش ۱۵ هزار و ۹۵۱ مبتلا در ۲۴ ساعت گذشته، به مجموع ۲۰ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۸۵۰ مبتلا رسیده است. در این کشور تاکنون ۵۸۵ هزار و ۹۲۳ نفر جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست داده‌‌اند.

کشورهای انگلیس، روسیه، فرانسه، ترکیه و ایران نیز به‌ترتیب با ۷ میلیون و ۱۶۸ هزار و ۸۰۶، ۷ میلیون و ۱۰۲ هزار و ۶۲۵، ۶ میلیون و ۸۸۷ هزار و ۷۹۱، ۶ میلیون و ۶۱۳ هزار و ۹۷۶ و ۵ میلیون و ۲۵۸ هزار و ۹۱۳ نفر مبتلا در رده‌های چهارم تا هشتم جهان قرار گرفته‌اند.

همچنین کشورهای آرژانتین با ۵ میلیون و ۲۲۱ هزار و ۸۰۹ مبتلا و کلمبیا نیز با ۴ میلیون و ۹۲۶ هزار و ۷۷۲ نفر مبتلا در رده‌های نهم و دهم جهان قرار دارند.


بیشتر بخوانید: وزیر بهداشت: شرط انجام سفر و هر کاری تزریق واکسن خواهد بود


از لحاظ تعداد بهبودیافتگان نیز کشورهای هند، آمریکا و برزیل به‌ترتیب با ۳۲ میلیون و ۳۵۸ هزار و ۲۴۶، ۳۱ میلیون و ۸۲۰ هزار و ۹۹۴ و ۲۰ میلیون و ۱۶ هزار و ۱۶۱ نفر بهبودیافته در رده‌های اول تا سوم قرار دارند.

جدول زیر آخرین تغییرات تعداد مبتلایان،‌ فوتی‌ها و بهبودیافتگان کرونا در سطح جهان را (مربوط به یک ساعت گذشته) نشان می‌دهد:

کرونا , آمریکا ,

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.