۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Wednesday, 22 September , 2021
امروز : چهارشنبه, ۳۱ شهریور , ۱۴۰۰ - 15 صفر 1443
شناسه خبر : 401003
  پرینت تاریخ انتشار : ۲۳ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۷:۴۱ |

پاسخ وزیر بهداشت به علت افزایش واردات واکسن

وزیر بهداشت با عنوان این مطلب که من هیچ وقت درباره گذشته صحبت نمی‌کنم، گفت: تا پایان شهریور واکسیناسیون کرونا در کشور از مرز ۵۰ میلیون دوز عبور خواهد کرد.

پاسخ وزیر بهداشت به علت افزایش واردات واکسن
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرگزاری مهر، بهرام عین اللهی در بازدید از رسانه ملی، با اشاره به روند رو به رشد واکسیناسیون کرونا، اظهار داشت: تا پایان شهریور واکسیناسیون کرونا از مرز ۵۰ میلیون دوز عبور خواهد کرد.

وی با عنوان این مطلب که هم اکنون رکورد تزریق هفتگی واکسن در اختیار آلمان با تزریق ۵ میلیون دوز در یک هفته است، افزود: این هفته این رکورد را می‌شکنیم.

وزیر بهداشت گفت: اگر تولید داخل ما کافی بود واکسن وارد نمی‌کردیم اما چون شروع کار است و حجم زیادی واکسن احتیاج داریم به طوری که ۶۰ میلیون جمعیت باید واکسینه شوند و اگر ضرب در دو شود، ۱۲۰ میلیون دوز و اگر بچه‌ها هم بخواهند واکسینه شوند ۱۴۰ میلیون دوز واکسن احتیاج داریم بنابراین برای ما زمان خیلی مهم است چرا که اگر امروز واکسن بزنیم بهتر از فردا است.

عین اللهی ادامه داد: متأسفانه موج پنجم باعث غم و اندوه مردم شد و هم اکنون تلاش می‌شود با کمک نیروهای وزارت بهداشت، دانشجویان و مردم به سرعت واکسینه شوند.

وزیر بهداشت با اشاره به تلاش‌ها برای تأمین واکسن کرونا، گفت: در دولت جدید مجوز تولید داخلی پنج واکسن کرونا داده شده است.

وی درباره دلایل افزایش بی سابقه ورود محموله‌های جدید واکسن کرونا به کشور، افزود: من هیچ وقت درباره گذشته صحبت نمی‌کنم بلکه صحبت من درباره آینده است و از وقتی که نمایندگان به ما رأی اعتماد دادند و تکلیف به دوش ما افتاد، شبانه روز برای تأمین واکسن کار کردیم.

وزیر بهداشت گفت: همانطور که قبلاً قول داده شده تا پایان شهریور ۵۰ میلیون دوز واکسن کرونا وارد می‌شود و در مهر ۴۰ میلیون دوز دیگر وارد می‌کنیم البته این میزان واردات علاوه بر تولیدات داخلی است و ما سعی می‌کنیم که همه مردم واکسن را دریافت کنند.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.