۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند، خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید، پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.
Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 406273
  پرینت تاریخ انتشار : 11 اردیبهشت 1401 - 13:44 |

«سازمان لیگ فوتبال ایران» از کدام شفاف‌سازی دفاع می‌کند؟

سازمان لیگ فوتبال ایران در شرایطی مدعی شده «یکی از شفاف‌ترین نهادهای ورزش کشور است» که در سال‌های اخیر هیچ شفاف‌سازی رسمی و علنی در مورد میزان درآمدها و هزینه‌ها انجام نداده است.

«سازمان لیگ فوتبال ایران» از کدام شفاف‌سازی دفاع می‌کند؟
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرنگار مهر، «شفاف‌سازی» در ورزش شعاری است که سالهاست از سوی مسئولان بخش‌های مختلف داده می‌شود اما در عمل بسیاری از فدراسیون‌ها و نهادهای ورزشی از زیر بار این مسئولیت شانه خالی می‌کنند و در مورد میزان درآمدها و هزینه‌ها مستنداتی منتشر نمی‌کنند.

فوتبال به عنوان رشته‌ای که بیشتر از سایر ورزش‌ها مورد توجه قرار می‌گیرد نیز از این قاعده مستثنی نیست و با وجود اینکه بارها از مسئولان فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ خواسته شده است که در مورد مسائل مالی و سایر امور شفاف‌سازی شود اما آنها به ارائه گزارش‌های کلی و صحبت در جلسات خودمانی اکتفا کرده‌اند.

سازمان لیگ فوتبال ایران یکی از نهادهایی است که در سالهای گذشته ابهاماتی در مورد میزان درآمدها و هزینه‌های آن از سوی برخی کارشناسان و منتقدان مطرح شده است اما این نهاد کمتر به شفاف‌سازی رسمی و علنی اقدام کرده است.

در تازه‌ترین اتفاق مهرداد سراجی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال که سابقه مدیرعاملی در باشگاه سایپا را هم دارد، اتهاماتی را به سازمان لیگ فوتبال ایران وارد و تاکید کرده است که «بزودی نوبت به حسابرسی اسناد مالی و بررسی قراردادهای حقوقی سازمان لیگ خواهد رسید و «فشارها، تهدیدها و تهمت‌ها نمی‌تواند موجب توقف کار بشود.»

به دنبال این اظهار نظر سازمان لیگ فوتبال ایران با انتشار خبری اعلام کرد که از مهرداد سراجی عضو هیات رئیسه فدراسیون فوتبال شکایت خواهد کرد.

سازمان لیگ فوتبال ایران به همین خبر اکتفا نکرد و روز یکشنبه با انتشار مصاحبه‌ای از خزانه دار خود تاکید کرد که سازمان لیگ «یکی از شفاف‌ترین نهادهای ورزش کشور است».

اینکه سازمان لیگ از عملکردش دفاع کند طبیعی است اما این حق برای اهالی فوتبال و رسانه‌ها هم وجود دارد که این پرسش را مطرح کنند که سازمان لیگ از کدام شفاف سازی دفاع می‌کند؟ آیا این سازمان در سالهای اخیر گزارشی از میزان درآمدها و هزینه‌هایش را روی سایت خودش و یا در اختیار رسانه‌ها قرار داده است؟

آیا سازمان لیگ در سالهای اخیر میزان درآمدش از تبلیغات محیطی را شفاف اعلام کرده است؟ آیا سازمان لیگ در مورد طلب‌هایی که از چند شرکت تبلیغاتی دارد شفاف‌سازی کرده است؟ آیا سازمان لیگ از میزان هزینه‌هایی که برای فعالیت‌های فرهنگی، مناسبتی و … داشته شفاف سازی کرده است؟

اینکه گزارش این مسائل در جلسات خودی‌ها مطرح شود اسمش شفاف سازی نیست و به نظر می‌رسد این سازمان باید روش جدیدی را برای روشن کردن ذهن اهالی فوتبال و رسانه برای شفاف سازی در نظر بگیرد و میزان درآمدها و هزینه‌هایش را به صورت رسمی روی سایت قرار دهد نه اینکه با کلی گویی بر ابهامات اضافه کند.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.