اداره کل بازرسی مانع جذب ۵۳۵ نیروی غیرمجاز در دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد شد

محمد مهدی صالحی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: جذب نیروهای غیر متخصص و ناکارامد در دراز مدت مشکلات عدیده ای برای دستگاه های اجرایی ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: در چندین دستگاه دولتی استان نیروها با زد و بند مدیر و غیرقانونی جذب می شدند که سازمان بازرسی با جدیت برای برخورد با این تخلف ورود پیدا کرده است.

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: به منظور جلوگیری از استخدام های غیر قانونی، ۲۴ پرونده کیفرخواست برای مدیران استانی صادر شده است.

صالحی تاکید کرد: همچنین تعیین تکلیف نیروهای غیرقانونی و مازاد ادارات در دستور کار سازمان بازرسی قرار گرفته که در این رابطه یکی از ادارات قصد برگزاری آزمون استخدامی به صورت کشوری را داشت که تا تعیین تکلیف نیروهایش اجازه برگزاری آزمون به آن دستگاه داده نشد.

وی ادامه داد: حدود ۸۳ نفر از مدیران استانی نیز به اقتضای شرایط سیاسی حاکم بر ادارات شروع به کار کرده اند که شرایط لازم را ندارند و این مهم توسط سازمان بازرسی گوشزد شده است.

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت: استان چالش های اساسی در زمینه اراضی منابع طبیعی و محیط زیست، ناکارآمدی در حوزه اداری، طولانی شدن روند پروژه‌های عمرانی استان، ضعف سرمایه‌گذاری و تولید و آمار بالای بیکاری، وضعیت نامناسب خدمات شهری، اختلال در انجام وظایف خدمات تولیدی شرکت نفت و گاز گچساران دارد.

صالحی افزود: برخی مدیران در روند نظارت به موقع اهمال می کنند و نیاز سنجی های لازم از سوی متولیان و اجرای درست طرح آمایش سرزمینی رعایت نمی شود.

وی تاکید کرد: رویه سازمان بازرسی تغییر یافته و نظارت و پیشگیری اساسی آن است که پس از  بازرسی و رسیدگی به تخلفات و جرائم مورد بررسی قرار می گیرد.

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: این سازمان ۲ سیستم کاملا الکترونیک شامل سامانه رسیدگی به شکایات مردمی و سامانه گزارشگران فساد دارد که سال گذشته یک هزار و ۶۹۵ مورد در سامانه شکایات مردمی و ۸۲۰ مورد گزارش فساد گزارشگران ثبت شده است.

صالحی عنوان کرد: به تمامی این شکایت رسیدگی و اقدامات لازم انجام شد و علاوه بر آن ها به ۴۱۰ شکایت که به صورت دستی به سازمان بازرسی ارسال شده بودند، رسیدگی شد.

وی ادامه داد: ۸۷۵ مورد شکایت علیه شخصیت‌های حقوقی در استان نیز ثبت شد که همگی رسیدگی شدند و همچنین ۳۶۰ نفر ملاقات مردمی وجود داشت.

بازرس کل استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آبان ماه سال گذشته تاکنون، ۸۲ جلسه آسیب شناسی و آموزشی برای مدیران تازه منصوب شده استان برگزار شده و علاوه بر تشریح آسیب‌های آن اداره، راهکارهای لازم به آن ها ارائه شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.