۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Sunday, 14 August , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 408313
  پرینت تاریخ انتشار : 13 تیر 1401 - 21:24 |

رضایی کوچی: ۸۰۰ میلیارد اعتبار آب به چهار شهر کهگیلویه وبویراحمد تامین می شود

یاسوج- ایرنا- رئیس کمیسیون تخصصی عمران مجلس شورای اسلامی گفت: ۸۰۰ میلیارد تومان برای تامین آب به چهار شهر کهگیلویه وبویراحمد در سفر رئیس مجلس به استان مصوب و تامین اعتبار خواهد شد.

رضایی کوچی: ۸۰۰ میلیارد اعتبار آب به چهار شهر کهگیلویه وبویراحمد تامین می شود
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش ایرنا، محمدرضا رضایی کوچی روز دوشنبه در بازدید از طرح آبرسانی به شهرهای چرام، دهدشت، سوق، لنده و روستاهای این مسیر در استان کهگیلویه و بویراحمد از سد کوثر گچساران، اظهار داشت: استان کهگیلویه وبویراحمد با توجه به اینکه ۱۰ درصد بارش های کشور را دارا است ولی از لحاظ تامین آب آشامیدنی دچار بحران است.

وی بیان کرد: در بیشتر شهرستانها و روستای این استان بحران آب به یک مشکل جدی تبدیل شده که با برنامه ریزی های انجام شده و روند توسعه سد تنگ سرخ بویراحمد و تامین آب از سد کوثر گچساران این مشکل برطرف خواهد شد.

رضایی کوچی اظهارکرد: با توجه به اینکه منابع آبی از سد کوثر برای اجرای طرح آبرسانی به شهرستان کهگیلویه موجود است با تزریق منابع مالی این طرح وارد مدار بهره برداری خواهد شد.

وی روند اجرای این طرح را بسیار کند دانست و افزود: با توجه به تنش آبی نیاز است در کمترین زمان ممکن این طرح وارد فاز اجرایی شود.

رضایی کوچی حجم عملیات اجرایی این طرح را شامل ۴۱ کیلومتر مسیرسازی، ۱۳ کیلومتر لوله گذاری و احداث سه مخزن اعلام کرد.

رضایی کوچی: ۸۰۰ میلیارد اعتبار آب به چهار شهر کهگیلویه وبویراحمد تامین می شود

پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده و روستاهای اطراف با جمعیت ٢۴٠ هزار نفر شامل ١۵٣ هزار نفر شهری و ٨٧ هزار نفر روستایی با هدف تامین ١۶ میلیون و ٩۴٠ هزار مترمکعب آب  کلنگ‌زنی شده است.

در این طرح در مجموع ١٧ میلیون مترمکعب در سال آب شرب با دبی لحظه‌ای ٨۶٠ لیتر در ثانیه انتقال داده می‌شود و به نحوی طراحی شده که قابلیت افزایش ظرفیت تا سقف یک هزار و ٣۴۵ لیتر در ثانیه به منظور انتقال آب مورد نیاز صنعت را نیز  تامین خواهد کرد.

پروژه آبرسانی از سد کوثر به چهار شهر دهدشت، سوق، چرام و لنده در اردیبهشت ۹۶  کلنگ زنی شد.

وی استان کهگیلویه وبویراحمد را استان فقری در بحث جاده های اصلی دانست و گفت: با توجه به اینکه این استان در مسیر کریدور شمال به جنوب کشور است توسعه زیرساخت های جاده ای نیز در این استان ضروری است.

رضایی کوچی تصریح کرد: در سفر رئیس مجلس به استان برای توسعه راه‌های ارتباطی این استان مصوبات خوبی لحاظ خواهد شد.

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.