۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Sunday, 14 August , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 408381
  پرینت تاریخ انتشار : 14 تیر 1401 - 13:59 |

روضه منوره فرصتی که یکبار بیشتر برای حجاج تکرار نخواهد شد

تهران- از تاریخ بیست و دوم خرداد ماه امسال که اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی و مدینه منوره آغاز شد تا روز سیزدهم تیرماه بیش از ۲۱ هزار نفر زائر ایرانی به روضه منوره مشرف شدند.

روضه منوره فرصتی که یکبار بیشتر برای حجاج  تکرار نخواهد شد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان حج و زیارت؛ اعزام زائران حج تمتع ۱۴۰۱ که از روز ۲۲ خرداد ماه آغاز شده بود در شامگاه ۱۲ تیرماه پایان یافت و در این اعزام ها که به فرودگاه مدینه منوره و جده انجام گرفت، جمعاً ۳۹ هزار و ۶۰۰ زائر وارد عربستان شدند.

بر همین اساس بخشی از این زائران مدینه قبل و بخشی دیگر مدینه بعد هستند که زائران مدینه قبل در ابتدای سفر، پنج شب را در مدینه اسکان یافتند و سپس عازم مکه مکرمه شدند.

اما امسال وزارت حج و عمره عربستان برای تمامی زائران کشورهای اسلامی که در موسم حج تمتع حاضر هستند برخی محدودیت ها و ضوابط را تعیین کرده که یکی از این محدودیت ها شامل نوبت دهی برای زیارت روضه منوره در شهر مدینه است.

براساس قوانین امسال وزارت حج عربستان تمامی زائران حج زائران می توانند با ورود به سامانه ای که از سوی این وزارتخانه تعیین شده است نام نویسی کرده و بر اساس ساعت تعیین شده فقط یک بار به روضه منوره مشرف شوند.

بر پایه این گزارش زائران در طول پنج شب اقامت خود در مدینه منوره می توانند یکبار از فیض زیارت و عبادت در روضه منوره بهره ببرند.

در این میان بیش از ۲۱ هزار نفر از زائران مدینه قبل کشورمان توانستند در بازه زمانی ذکر شده با کسب نوبت و براساس شرایط و ضوابط تعیین شده بعد از نام نویسی در سامانه توسط بخش انفورماتیک سازمان حج و زیارت، به روضه منوره تشرف یابند.

نوبت گیری برای تشرف به روضه منوره برای زائران «مدینه بعد» نیز از سوی بخش رایانه و با هماهنگی کاروان‌ها صورت خواهد گرفت.

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.