۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Wednesday, 10 August , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ - 13 محرم 1444
شناسه خبر : 409072
  پرینت تاریخ انتشار : 25 تیر 1401 - 3:41 |

عضویت اتاق بازرگانی اهواز در شورای جهانی ICC

رییس اتاق بازرگانی اهواز از عضویت این اتاق در شورای جهانی ICC خبر داد و گفت: اتاق بازرگانی بین‌المللی (ICC) بزرگ‌ترین سازمان بین ‌المللی است که کمک به توسعه اقتصادی در سطح جهان از اهداف آن محسوب می‌شود.
عضویت اتاق بازرگانی اهواز در شورای جهانی ICC
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

شهلا عموری در جمع خبرنگاران اظهار کرد: اتاق بازرگانی اهواز به دلیل برخورداری از توانمندی‌ کارشناسی در حوزه‌های مختلف، هم راستا با الگوهای توسعه‌ای فعالیت شورای جهانی ICC شناخته شد و به عضویت این شورا درآمد.

وی ادامه ‌داد: از جمله این توانمندی‌ها می‌توان به بدنه کارشناسی فعال در حوزه بهبود محیط کسب و کار (دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی خوزستان)، مرکز داوری، بخش اطلاع رسانی و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی بین المللی و استاندارد اشاره کرد.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی اهواز گفت: گسترش تعامل اقتصادی بین‌ المللی، مسائلی همچون تسهیل تجارت، افزایش صادرات و همچنین بحث همگن‌سازی مقررات بین‌المللی، حمایت از توسعه صادرات و بخش خصوصی و قدرت نفوذ دیپلماسی اقتصادی از اهداف ICC است. همچنین دفاع از بخش خصوصی کشورها و تلاش برای توسعه و تسهیل تجارت داخلی و خارجی از مهمترین چشم ‌اندازهای این سازمان است.

عموری با بیان اینکه عضویت اتاق در شورای جهانی ICC برای تحقق برنامه‌های توسعه‌ای فعالان اقتصادی استان خوزستان کاربردی است، عنوان کرد: در تاریخ ۲۴ خردادماه امسال، عضویت اتاق بازرگانی اهواز در نشست شورای جهانی اتاق بازرگانی بین المللی  ICC) World Council) ثبت و تایید شد.

وی افزود: از جمله مزایای عضویت در اتاق بازرگانی بین‌المللی  ICC)، ارتباط با جامعه کسب و کار جهانی و امکان شرکت در نشست‌های مرتبط باICC ، ارتباط با شرکت‌های بزرگ و فعال بین‌المللی، ارتباط با متخصصان حوزه تجارت و حل و فصل اختلافات تجاری و همچنین شرکت در دوره‌های آموزشی در حوزه‌های مرتبط با تسهیل تجارت و دریافت گواهی معتبر مورد تائید ICC است.

رئیس اتاق بازرگانی اهواز گفت: ارائه خدمات مشورتی تخصصی در حوزه‌های حقوقی، بانکی، بیمه، حمل و نقل، گمرکی و مالیاتی به منظور رفع نیازها و مشکلات جوامع کسب و کار و تجار بین‌المللی و تسهیل تجارت فرامرزی از برجسته ترین مزیت‌های عضویت درICC محسوب می‌شود.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.