۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Thursday, 18 August , 2022
امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ - 21 محرم 1444
شناسه خبر : 410426
  پرینت تاریخ انتشار : 09 مرداد 1401 - 2:19 |

۶۹ درصد ظرفیت تخت‌های ویژه کرونایی بیمارستان‌های خوزستان پُر شد

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز با بیان اینکه ۶۹ درصد ظرفیت تخت‌های ویژه کرونایی بیمارستان‌های خوزستان پُر شده است، نسبت به عادی انگاری مردم هشدار داد.
۶۹ درصد ظرفیت تخت‌های ویژه کرونایی بیمارستان‌های خوزستان پُر شد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

دکتر حبیب حی‌بر بیان کرد: روند بیماری، بستری و فوت ناشی از کرونا در خوزستان رو به افزایش است لذا رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ماسک زدن بیش از گذشته باید جدی گرفته شود.

وی افزود: از تعداد ۱۲۳ تخت ویژه اختصاص داده شده به بیماران کرونایی در بیمارستان های خوزستان برای بزرگسالان، حدود ۶۹ درصد آنها اشغال شده است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: همچنین از تعداد کل ۳۶۵ تخت عادی اختصاص داده شده به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان، ۵۸ درصد آنها اشغال شده است.

وی ادامه داد: حدود ۵۴ درصد ظرفیت تخت‌های عادی و ۷۷ درصد ظرفیت تخت‌های ویژه اختصاص داده شده به کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستان ابوذر اهواز تکمیل شده است‌.

مراجعه بیش از ۳۴ هزار نفر به مراکز درمانی در هفته گذشته

حی بر گفت: در هفته گذشته ۳۴ هزار و ۴۸۳ نفر در رابطه با کرونا به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند در حالی که این آمار در هفته قبل از آن، ۲۷ هزار و ۷۱۸ مورد بود.

وی افزود: موارد بستری کرونایی در هفته گذشته ۶۰۷ مورد بود در حالی که این آمار در هفته قبل از آن ۴۹۵ مورد بود که یک هشدار جدی، و نشان از افزایش موارد بستری در خوزستان دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد:هفته گذشته ۲۰ مورد فوت کرونایی در خوزستان داشتیم که این آمار در هفته پیش از آن ۱۳ مورد بود. همچنین در هفته گذشته ۳۵ بیمار اینتوبه‌ای در استان داشتیم در حالیکه این رقم در هفته پیش از آن ۱۸ مورد بود.

هم اکنون چهار شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، چهار شهرستان نارنجی، ۱۴ شهرستان زرد و بقیه نقاط استان آبی کرونایی هستند.

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.