۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Saturday, 8 October , 2022
امروز : شنبه, ۱۶ مهر , ۱۴۰۱ - 13 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 412902
  پرینت تاریخ انتشار : 17 شهریور 1401 - 3:10 |
رییس اتحادیه فروشندگان مرغ اهواز:

مسئولان در قیمت‌گذاری مرغ، با کشتارگاه‌ها کاری ندارند!

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت و مرغ اهواز با اشاره به مشکل قیمت‌گذاری مرغ در بازار اهواز گفت: این مشکل هنوز حل نشده و موجب شده است فروشندگان مرغ را با قیمت ۵۹ هزار تومان از کشتارگاه بخرند و با ترس و لرز ۳ هزار تومان به عنوان سود بر قیمت مرغ اضافه کنند. در این زمینه مسئولان با کشتارگاه‌ها، کاری ندارند و تنها به مرغ فروشان گیر می‌دهند.
مسئولان در قیمت‌گذاری مرغ، با کشتارگاه‌ها کاری ندارند!
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

سید اصغر حسینی بهارانچی با اشاره به افزایش یک درصدی قیمت مرغ در بازار اهواز، اظهار کرد: قیمت مصوب هرکیلوگرم مرغ برای مصرف کننده از اردیبهشت ماه ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان است که براین اساس، مرغ را باید با قیمت ۵۴ هزار و ۴۰۰ تومان به مرغ فروشان عرضه کنند و آن‌ها نیز مرغ را به قیمت ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان به مردم بفروشند؛ یعنی باید ۵ هزار و ۴۰۰ تومان به عنوان سود بر قیمت مرغ افزوده شود.

وی ادامه داد: این قیمت گذاری با مشکل مواجه شده و در حال حاضر هنوز حل نشده و موجب شده است فروشندگان هر کیلوگرم مرغ را با قیمت ۵۹ هزار تومان از کشتارگاه بخرند و با ترس و لرز ۳ هزار تومان به عنوان سود به قیمت مرغ اضافه کنند. در این زمینه مسئولان با کشتارگاه‌ها، کاری ندارند و تنها به مرغ فروشان گیر می‌دهند.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت و مرغ اهواز با بیان اینکه در حال حاضر کمبود مرغ در بازار وجود ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر با کمبود جوجه‌ریزی مواجه هستیم و جوجه‌ریزی در استان نسبت به ماه‌های اول سال ۵۰ تا ۶۰ درصد کاهش یافته اما بازار هنوز کمبود مرغ را نشان نداده است و در آینده این مشکل وجود خواهد داشت.

بهارانچی با اشاره به اینکه وضعیت تقاضا و خرید مردم در حال حاضر نرمال است، عنوان کرد: در اربعین حسینی تقاضا و خرید مرغ بیشتر خواهد شد که این موضوع ممکن است مشکلاتی را در بحث میزان مرغ در بازار و قیمت آن به وجود آورد.

وی در خصوص قیمت فرآورده‌های دامی، افزود: اخیرا اعلام کردند که صادرات دام آزاد شده است. با وجود اینکه تاکنون دامی از اهواز صادر نشده است اما این موضوع، قیمت دام را خود به خود بسیار افزایش داده است.

رییس اتحادیه فروشندگان گوشت و مرغ اهواز در خصوص قیمت گوشت تصریح کرد: در حال حاضر قیمت گوشت رو به افزایش است و آن را ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان بیشتر از قیمت مصوب سال گذشته که ۱۵۰ هزار تومان است به فروش می‌رسانند.

بهارانچی در خصوص قیمت تخم مرغ در بازار اهواز گفت: در حال حاضر کمبود تخم مرغ در بازار وجود ندارد و شانه‌ای ۸۰ تا ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

 

منبع: ایسنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.