۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Tuesday, 4 October , 2022
امروز : سه شنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۱ - 9 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 412993
  پرینت تاریخ انتشار : 19 شهریور 1401 - 10:33 |

انیمیشن ایرانی جواد عزتی و پژمان جمشیدی را از دور رقابت کنار زد

انیمیشن ایرانی «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیراندیش در هفته گذشته با فروش ۲میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی جایگاه دوم گیشه را به دست آورد و در فروش تنها ۳۰۰ میلیون تومان با «ابلق» اختلاف داشت. این انیمیشن تنها در دو هفته توانست از «دوزیست» با بازی جواد عزتی و پژمان جمشیدی پیشی بگیرد.

انیمیشن ایرانی جواد عزتی و پژمان جمشیدی را از دور رقابت کنار زد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

مهسا بهادری: در هفته‌ای که گذشت، مجموع فروش فیلم‌های سینمایی ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بود که بخش اعظمی از این سهم گیشه به سه فیلم سینمایی «ابلق» به کارگردانی نرگس آبیار، انیمیشن «پسر دلفینی» به کارگردانی محمد خیر اندیش و فیلم «دوزیست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد اختصاص یافت.
در هفته‌ای که گذشت «ابلق» سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان، «پسر دلفینی» دو میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان و «دوزیست» دو میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان را به خود اختصاص داد و در سه جایگاه دوم فیلم‌ها نیز «انفرادی» به کارگردانی مسعود اطیابی با دو میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان جایگاه چهارم، «تی تی» به کارگردانی آیدا پناهنده با ۹۹۵ میلیون تومان جایگاه پنجم و «علف‌زار» به کارگردانی کاظم دانشی و با فروش ۶۵۰ میلیون تومان، جایگاه ششم گیشه را به خود اختصاص داد.

چرا فروش سینما افزایش پیدا کرد؟
دو هفته پیش مجموع فروش فیلم‌های سینمایی رقمی حدود ۱۲ میلیارد تومان بود اما در هفته‌ای که گذشت فروش فیلم‌ها به ۱۳ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رسید که یکی از علل این موضوع اکران چند فیلم سینمایی تازه از جمله، «شین»، «نمور» و «بانک‌زده‌ها» بود که رونق خوبی به گیشه‌ها بخشید.

قیمت‌های شناور به داد سینما می‌رسد؟
شورای صنفی نمایش هشتم شهریور بود که از شناور شدن قیمت بلیت سینماها به مدت سه ماه خبر داد و حالا جزییات این طرح مشخص شده است.
بر اساس این طرح که از روز شنبه ۱۹ شهریور قابل اجرا خواهد بود، سینماها اختیار دارند تا سانس‌های ابتدایی روز یعنی از ساعت ۱۰ تا ۱۵ را به صورت نیم بها نرخ مصوب و بر اساس درجه کیفی هر سینما به ترتیب ذیل قیمت گذاری کنند:
سینماهای مدرن: ۲۲,۵۰۰ تومانسینماهای ممتاز: ۱۷,۵۰۰ تومانسینماهای درجه یک: ۱۲,۵۰۰ تومان
همچنین برای سانس‌های دیگر از ساعت ۱۵ به بعد سینماداران این اختیار را خواهند داشت که بر اساس شرایط جغرافیای هر سینما، نوع مخاطبان و ساعات پیک به شیوه پیشنهادی ذیل قیمت گذاری کنند:
سینماهای مدرن: ۳۵,۰۰۰ تومان تا ۴۵,۰۰۰ تومانسینماهای ممتاز: ۲۵,۰۰۰ تومان تا ۳۵,۰۰۰ تومانسینماهای درجه یک: ۲۰,۰۰۰ تومان تا ۲۵,۰۰۰ تومان
این طرح به صورت موقت در ۳ ماه آینده قابل اجرا خواهد بود.
این طرح را حوزه هنری برای اولین‌بار روی فیلم«هناس» اجرایی کرد و مورد استقبال مخاطبان قرار گرفت.

۵۵۲۴۵

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.