۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Tuesday, 4 October , 2022
امروز : سه شنبه, ۱۲ مهر , ۱۴۰۱ - 9 ربيع أول 1444
شناسه خبر : 413051
  پرینت تاریخ انتشار : 22 شهریور 1401 - 4:13 |

زغال سنگ روسیه از چشم آسیایی‌ها افتاد

پایگاه خبری معدن نیوز -نشانه‌هایی وجود دارد که روسیه برای فروش زغال سنگ بیشتر به بازارهای آسیایی حتی با وجود پیشنهاد قیمت کمتر، به زحمت افتاده است در حالی که صادرات اندونزی و استرالیا بالا مانده است.

زغال سنگ روسیه از چشم آسیایی‌ها افتاد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

در ماه‌های پس از حمله نظامی روسیه به اوکراین، به نظر رسید که روسیه موفق شده است از دست رفتن بازار اروپا را جبران کرده و فروش به آسیا به خصوص چین و هند که بزرگترین واردکنندگان جهان هستند را افزایش دهد.

اما صادرات دریابرد تمامی گریدهای زغال سنگ روسیه به آسیا، در اوت به پایین‌ترین میزان در چهار ماه گذشته نزول کرد و طبق آمار شرکت کپلر، میزان صادرات روسیه به  این منطقه به ۱۰.۱۵ میلیون تن در اوت در مقایسه با ۱۲.۱۶ میلیون تن در ژوئن و ۱۲.۴۲ میلیون تن در ژوییه رسید.

صادرات به چین، در اوت به ۵.۰۱ میلیون تن رسید که در مقایسه با ۵.۸۷ میلیون تن در ژوییه، کاهش داشت. میزان واردات چین از روسیه با در نظر گرفتن واردات زمینی، بالاتر است اما محدودیت‌های ظرفیت در سیستم ریلی بین دو کشور به معنای آن است که هر گونه افزایش قابل توجه در صادرات روسیه به همسایه‌اش، از طریق دریایی خواهد بود.

صادرات روسیه به هند در اوت، ۱.۸ میلیون تن بود که بالاتر از ۱.۵۱ میلیون تن در ژوییه و ۱.۶۹ میلیون تن در ژوئن بود. هند بزرگترین موفقیت روسیه در آسیا بوده است زیرا پیش از جنگ در اوکراین، واردات هند از روسیه اندک و بین ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تن بود اما از زمان آغاز جنگ، بیش از دو برابر افزایش پیدا کرده است.

ژاپن خریدار بزرگ زغال سنگ روسیه در آسیا پیش از جنگ اوکراین بود اما صادرات روسیه به ژاپن از آن زمان، کاهش پیدا کرده و از ۷۸۰ هزار و ۵۳ تن در ژوییه، به ۴۰۸ هزار و ۴۹ تن در اوت افت کرد.

در اوت سال ۲۰۲۱، صادرات روسیه به ژاپن که سومین واردکننده بزرگ زغال سنگ در آسیاست، ۱.۳۷ میلیون تن بود که حجم معمولی برای اکثر ماه‌های سال گذشته است.

کره جنوبی که چهارمین واردکننده بزرگ آسیاست هم زغال سنگ کمتری از مسکو می‌خرد. صادرات روسیه به این کشور در اوت، ۱.۰۵ میلیون تن بود که کمتر ۲.۳۴ میلیون تن در ژوییه و ۲.۸۵ میلیون تن در ژوئن بود.

بر اساس گزارش رویترز، کاهش صادرات روسیه به  آسیا، با وجود قیمتهای پایین‌تر روی می‌دهد و حجم بالاتر فروش به چین و هند برای جبران صادرات کمتر به ژاپن، کره جنوبی و خریداران دیگر مانند تایوان کافی نبوده است.

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.