۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415105
  پرینت تاریخ انتشار : 08 آبان 1401 - 3:20 |
رئیس مرکزآمار ایران:

سامانه ها و پایگاههای اطلاعاتی تولید شده درکشور سرمایه های ملی هستند

رئیس مرکزآمار ایران در دومین همایش ملی آمار و برنامه ریزی در مدیریت شهری گفت: سامانه ها و پایگاههای اطلاعاتی تولید شده در کشورسرمایه های ملی هستند و اتصال به آنها می تواند ارزش افزوده بالایی در کشور حاصل کند که باعث افزایش بهره وری شود.
سامانه ها و پایگاههای اطلاعاتی تولید شده درکشور سرمایه های ملی هستند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

جواد حسین زاده رئیس مرکزآمار ایران در این همایش با اشاره به نقش و اهمیت آمار اظهارکرد: در دنیا به ویژه از سال ۲۰۱۰ کشورها به سمت مدرن سازی نظام آماری رفتند و در مرکز آمار ایران بحث مدرن سازی نظام آماری چند سالی است که در دستور کار قرارگرفته است.

وی به استفاده از شیوه های ثبتی مبنا در تولید آمارهای رسمی اشاره و بیان کرد: طبق مصوبه دولت مقرر شد سرشماری ها به صورت شیوه ثبتی مبنا انجام شود؛ در این شیوه به جای مراجعه به مردم و تهیه پرسش نامه به داده ها و ریز داده هایی که در سامانه ها و بانکهای اطلاعاتی کشور است، مراجعه می شود.

حسین زاده مزایای استفاده از این شیوه را صرفه جویی مالی، افزایش بهره وری و گردآوری داده های آماری در بازه زمانی کوتاهتر در مناطق جغرافیایی کوچکتر برشمرد.

وی با اشاره به دولت هوشمند و شهر هوشمند، اظهارکرد: سرشماری های سنتی نیازهای ما را پوشش نمی دهد؛ یک دسته از داده های پر اهمیتی که لازم است برای ایجاد این شکل جدید سرشماری در کشور ایجاد شود، داده های تولید شده در حوزه شهرداری ها به ویژه داده های اطلاعات مکانی، نقشه ها در مدیریت شهری می باشد، که بسیار حائز اهمیت است.

رئیس مرکزآمار ایران در پایان به همکاری بیشتر شهرداریها، سازمانها و ارگانها با مرکز آمار ایران ، سازمان مدیریت برنامه ریزی و دستگاههایی که در ایجاد اطلاعات مکانی در کشور تلاش می کنند، تاکید کرد.

 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.