۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415134
  پرینت تاریخ انتشار : 08 آبان 1401 - 5:13 |
رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها:

در زمینه اشتراک دانش در حوزه مدیریت شهری باید عزم جدی داشته باشیم

رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در دومین همایش ملی آمار و برنامه ریزی در مدیریت شهری گفت: دانش در زمینه مدیریت شهری را با سایر شهرها به اشتراک بگذاریم و امروزه قدرت در به اشتراک گذاری دانش است.
در زمینه اشتراک دانش در حوزه مدیریت شهری باید عزم جدی داشته باشیم
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛
به گزارش امور ارتباطات معاونت برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری اهواز، اسماعیل زیارتی در این همایش بیان کرد: عصری که در آن زندگی می کنیم معروف به عصر انفجار اطلاعات است و با جامعه ای همواره در حال تغییرات فزاینده و تصاعدی مواجه هستیم؛ شهرها در آینده به شدت دچار تغییرات روز افزون درعرصه های مختلف زندگی شهروندی خواهند بود، در چنین عصری مدیریت شهری باید پاسخگوی نیاز شهروندان باشد.
وی با اشاره به اینکه مدیریت شهری به منزله سیستم پیچیده می باشد و این سیستم با همه پیچیدگی در اجزا و شرایط اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی باید بتواند پاسخگوی نیازها و مطالبات شهروندان باشد، افزود: مسائل و مشکلات متعددی که این سیستم مانند پسماند، ترافیک، پارکینگ و … در سطح شهر دارد، انواع تغییرات و اجزا مختلف را درون خود جای داده است و قرار است پاسخگو، توانمند و به روز باشد. همچنین برنامه ریزی در مدیریت شهری انتخاب نیست و یک الزام و اجتناب ناپذیر است.
زیارتی با اشاره به اینکه در زمینه برنامه ریزی نقش آمار و اطلاعات بسیار حائز اهمیت است، افزود: بر اساس آمار و اطلاعات آینده را برنامه ریزی و تصمیم گیری و گذشته را ارزیابی کنیم.
رئیس مرکز مطالعات برنامه ریزی شهری و روستایی سازمان شهرداری ها و دهیاری ها در پایان با بیان اینکه امروز یکی از شاخص های توسعه یافتگی، داشتن نظامی کمی و کیفی مطلوب در زمینه فعالیت های آماری می باشد، اظهارکرد: آمار باید شفاف ، دقیق، به روز و قابل اتکا باشد و از جمله مزایای استفاده از آمار دقیق و شفاف، کاهش هزینه های مدیریت شهری می باشد.ضمن اینکه عدالت محوری در ارائه خدمات تقویت خواهد شد.
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.