۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415207
  پرینت تاریخ انتشار : 09 آبان 1401 - 5:40 |

چرا اهواز “زرد” شد؟

دبیر شورای سلامت اهواز با اشاره به قرار گرفتن اهواز در وضعیت زرد کرونا گفت: مراجعه نکردن برای انجام تست یکی از خطراتی است که ما را تهدید می کند.
چرا اهواز “زرد” شد؟
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛
دکتر شایسته شمی‌پور با اشاره به وضعیت زرد اهواز در رنگ‌بندی جدید کرونا اظهار کرد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی و ساده‌انگاری، موجب افزایش انتقال بیماری‌های ویروسی تنفسی شده است.
وی افزود: متاسفانه همه شاخص‌های بیماری‌های تنفسی در حال افزایش است که این مساله به کادر بهداشت و درمان و دیگر مردم فشار وارد می‌کند.
دبیر شورای سلامت اهواز گفت: تا زمانی که پایان پاندمی از سوی سازمان بهداشت جهانی اعلام نشده است، مردم نباید کرونا را فراموش کنند و ماسک را برندارند. در این شرایط حتما باید رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی یعنی استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها، رعایت فاصله فیزیکی و حضور پیدا نکردن در تجمعات در دستور کار باشد.
شمی‌پور بیان کرد: در حال حاضر یکی از مشکلات اساسی این است که مردم فکر می‌کنند سرما خورده‌اند و به مراکز بهداشتی مراجعه نمی‌کنند بنابراین زمانی که حال‌شان بد می‌شود به بیمارستان مراجعه می‌کنند.
وی افزود: به دلیل اینکه مردم فکر می‌کنند کرونا وجود ندارد، میزان مراجعات به مراکز بهداشتی کم شده است اما مراجعه نکردن برای انجام تست یکی از خطراتی است که ما را تهدید می‌کند.
منبع: ایسنا
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.