۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Friday, 2 December , 2022
امروز : جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱ - 9 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415261
  پرینت تاریخ انتشار : 10 آبان 1401 - 5:57 |

سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد خوزستان

معاون برنامه ریزی و اجرای پروژه‌های شرکت فولاد خوزستان از سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای احداث خط و پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد خوزستان خبر داد.
سرمایه‌گذاری ۱۵ هزار میلیارد ریالی برای احداث پست برق ۴۰۰ کیلوولت فولاد خوزستان
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

میثم شهنیانی بیان کرد: اکنون مراحل آزمایش تجهیزات بریکو، سکسیونرها و CT این پست برق در حال انجام است و روز ۱۵ آبان تست DCS و رله های حفاظتی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه این پروژه در مراحل پایانی آزمایش و آماده بهره‌برداری است افزود: این پست برق شامل چهار عدد ترانس ۳۱۵ مگاولتی بوده که مجموع کل آنها یک هزار و ۲۶۰ مگاولت است.

معاون برنامه ریزی  و اجرای پروژه های شرکت فولاد خوزستان گفت: این پروژه قرار است برق شرکت های فولاد خوزستان و فولاد اکسین را تامین کند و اگر تست تجهیزات موردی نداشته باشد تا سه ماه آینده وارد مدار خواهد شد.

وی افزود: با اجرای این پروژه برق باثبات تری خواهیم داشت و این موضوع به نفع خوزستان است زیرا تامین برق شرکت های فولاد خوزستان و فولاد اکسین از بخش ۲۳۰ کیلوولت شهری به بخش ۴۰۰ کیلوولت صنعتی منتقل خواهد شد و این اقدام باعث می‌شود که شبکه ۲۳۰ کیلوولت اهواز از حالت پرباری خارج و تنها برق شهر و حومه را تامین کند.

شهنیانی با اشاره به اینکه تمام هزینه‌های این پروژه با ۲ شرکت فولاد خوزستان و فولاد اکسین است گفت: ۷۰ درصد هزینه بهره برداری از این پست برق برعهده شرکت فولاد خوزستان و هزینه ۳۰ درصد باقیمانده را شرکت فولاد اکسین تامین کرده است.

وی  افزود: این پست برق به گونه‌ای طراحی شده که برق ۲ مشترک صنعتی فولاد خوزستان و فولاد اکسین را همزمان تامین خواهد کرد.

گفتنی است شرکت فولاد خوزستان با دیماند ۶۵۰ مگاولت آمپر، بزرگترین مشترک صنعتی شبکه برق شرکت برق منطقه‌ای خوزستان به شمار می رود.

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.