۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415868
  پرینت تاریخ انتشار : 20 آبان 1401 - 18:03 |
استاندار خوزستان:

صنایع آب‌بر مکلفند آب مصرفی خود را تامین کنند

استاندار خوزستان گفت: قرار دادن آب شرب مردم در اختیار صنایع قابل قبول نیست؛ در این راستا صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند مکلفند تا آب مورد نیاز مصرفی صنعت خود را از طریق آب دریا تأمین کنند؛ همچنین برخی دیگر از صنایع می‌توانند از پساب فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده کنند.
صنایع آب‌بر مکلفند آب مصرفی خود را تامین کنند
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

نشست کارگروه استانی سازگاری با کم‌آبی استان به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان برگزار شد.

در این جلسه مباحثی پیرامون سند سازگاری با کم آبی در دستگاه‌هایی مانند جهاد کشاورزی و آب و فاضلاب مورد بررسی قرار گرفت و مسئولان این دستگاه‌ها به بیان برنامه‌های اجرایی خود پرداختند. در این راستا برنامه اجرایی سازمان جهاد کشاورزی متشکل از ۱۰ محور بود که ۵ محور آن سازه‌ای و ۵ محور باقی‌مانده مرتبط با مسائل فنی و کشت می‌شد.

استاندار خوزستان در ابتدای این نشست با اشاره به برنامه‌ اجرایی از سوی سازمان جهاد کشاورزی عنوان داشت: برنامه کشت پائیزه را می‌تواند با توجه به محورهای اشاره شده سند سازگاری با کم‌آبی در حوزه‌ رودخانه‌های استان متناسب با ابلاغ وزارت جهاد کشارزی به استان انجام شود.

در ادامه نیز پیرامون سند سازگاری با کم آبی در حوزه کاری آبفا ۱۴ محور مطرح شد و استاندار خوزستان بر هماهنگی‌ هر چه بیشتر دستگاه‌ها در راستای سند سازگاری با کم‌آبی تأکید کرد.

خلیلیان با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی سازمان هواشناسی پیرامون وضعیت بارندگی‌های پیش رو عنوان کرد: امیدواریم که بتوانیم برنامه کشت امسال را نیز مانند سال‌های گذشته به خوبی پشت سر بگذاریم و کشاورزان عزیز استان نیز درآمد خوبی داشته باشند.

وی با بیان اینکه صنایع عمده آب‌بر استان مکلفند آب مصرفی خود را تأمین کنند، گفت: قرار دادن آب شرب مردم در اختیار صنایع قابل قبول نیست؛ در این راستا صنایعی که در نزدیکی سواحل و دریا هستند مکلفند تا آب مورد نیاز مصرفی صنعت خود را از طریق آب دریا تأمین کنند؛ همچنین برخی دیگر از صنایع می‌توانند از پساب فاضلاب شهری برای صنعت خود استفاده کنند.

استاندار خوزستان اظهار کرد: برخی از صنایع برنامه خود را در راستای احداث تأسیسات تصفیه فاضلاب ارائه کردند تا آب حاصل از آن برای صنعت و کشاورزی استفاده شود.

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.