۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 415918
  پرینت تاریخ انتشار : 21 آبان 1401 - 4:32 |
آغاز برداشت نیشکر در واحدهای هشتگانه نیشکر؛

تولید شکر از مرز ۵۰۰ هزار تن فراتر می‌رود

بزرگترین عملیات متمرکز برداشت در بخش کشاورزی کشور با شروع برداشت محصول نیشکر از سطح 68 هزار هکتار از اراضی طرح‌های توسعه نیشکر خوزستان آغاز شد.
تولید شکر از مرز ۵۰۰ هزار تن فراتر می‌رود
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

دکتر عبدعلی ناصری مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر و صنایع جانبی در مراسم شکرانه برداشت نیشکر که در کشت و صنعت دعبل خزاعی برگزار شد، از پیش‌بینی تولید بیش از ۵۰۰ هزار تن شکر در واحدهای هشتگانه توسعه نیشکر خبر داد.

عملیات مکانیزه برداشت نیشکر در واحدهای نیشکری هر ساله از اواخر مهرماه آغاز و تا اواسط فروردین ماه سال بعد ادامه خواهد داشت.

سرعت و دقت در برداشت نیشکر و استحصال شکر

ناصری از همه نیشکری‌ها درخواست کرد سرعت و دقت در عملیات برداشت نیشکر و استحصال شکر را مدنظر قرار دهند تا زحمات‌ همه پرسنل به ثمر نشیند و کام مردم شیرین شود.

وی در ادامه از تجهیز و بازسازی ناوگان برداشت نیشکر خبرداد و گفت، برداشت سبز با به کارگیری دروگرهای نیشکر و سایر تجهیزات کشاورزی در دستور کار است و طبق تفاهم‌نامه با سازمان محیط‌زیست هر ساله برداشت سبز به ویژه در واحدهای نزدیک به مناطق مسکونی افزایش می‌یابد.

طرح‌های دانش‌بنیان برای افزایش برداشت سبز

مدیرعامل شرکت توسعه نیشکر تاکید کرد: طرح‌های دانش‌بنیان برای استفاده از سرشاخه‌های نیشکر حاصل از برداشت سبز در دست اجراست که با عملیاتی شدن آن، تولید خوراک دام نیز افزایش می‌یابد.

ناصری افزود: در بحث تجهیز و نوسازی ماشین‌آلات کشاورزی و فرآوری محصولات نیشکری در عملیات برداشت، با دانشگاه‌های معتبر قراردادهایی بسته شده است.

از مجموع بالغ بر ۱۴ میلیون تن محصولات زراعی و باغی استان خوزستان که باعث شده این استان در صدر تولید کنندگان کشاورزی کشور قرار گیرد، بیش از هفت میلیون تن آن نیشکر است.

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.