۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 416071
  پرینت تاریخ انتشار : 23 آبان 1401 - 3:14 |

رشد تولید شمش در فولاد خوزستان

به گزارش دنیای معدن به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، امین ابراهیمی گفت: فولاد خوزستان در سال گذشته اتفاق خوبی را در حوزه صادرات رقم زده که ۶۰‌درصد تولیدات به صورت صادرات و ۴۰‌درصد آن به صورت فروش داخل بوده است. از این ۴۰‌درصد، ۷۵‌درصد آن در داخل استان و نزدیک به ۲۵‌درصد آن […]

رشد تولید شمش در فولاد خوزستان
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش دنیای معدن به نقل از روابط عمومی فولاد خوزستان، امین ابراهیمی گفت: فولاد خوزستان در سال گذشته اتفاق خوبی را در حوزه صادرات رقم زده که ۶۰‌درصد تولیدات به صورت صادرات و ۴۰‌درصد آن به صورت فروش داخل بوده است. از این ۴۰‌درصد، ۷۵‌درصد آن در داخل استان و نزدیک به ۲۵‌درصد آن در خارج از استان به فروش رفته است. با صادرات ۶۰‌درصدی محصول ۳/ ۱‌میلیارد دلار معادل ۳‌درصد ارز‌آوری کشور به فولاد خوزستان اختصاص یافت.

وی افزود: در افق ۱۴۰۴ تولید فولاد، بهتر است که از کویرمحوری به دریامحوری جابه‌‌‌جا شود. بهترین نقاط در حوزه تولید دریا محوری فولاد، سواحل خلیج‌‌‌فارس و دریای عمان است. دولت باید مانند شرکت‌های سنگ‌‌‌آهن، شرکت‌های بزرگ فولادی را نیز حمایت کند. بر اساس آمار به‌‌‌دست آمده، ذخایر موجود سنگ‌‌‌آهن، تنها ۱۳ تا ۱۵ سال آینده جوابگو خواهد بود. در دو سال گذشته کمبود سنگ‌‌‌آهن مشهود نبوده و این امر به دلیل کاهش تولید به واسطه‌‌ کاهش مصرف انرژی (قطعی برق) بوده است.

مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان ادامه داد: یکی از راهکارهای جبران کمبود سنگ‌‌‌آهن، جلوگیری از صدور مجوزهای مازاد جدید برای تشکیل شرکت‌های تولید فولاد، همچنین توسعه و افزایش عمق اکتشاف، ماشین‌‌‌آلات، بررسی و مطالعات و تشکیل ائتلاف در زمینه اکتشاف است. در کشور ما، عمق محدود برای اکتشاف در نظر گرفته شده، این در حالی است که در دنیا تا عمق ۳۰۰ متر برای اکتشاف تلاش می‌شود.

ابراهیمی با اشاره به فرآوری سنگ‌‌‌های معدنی گفت: در کشور ما بیشتر بر فرآوری سنگ‌‌‌های مگنتیتی تلاش شده و نیاز است بر سنگ‌‌‌های هماتیتی بیشتر کار شود. همچنین بررسی و خرید معادن سنگ‌‌‌آهن در خارج از کشور و تامین مواد اولیه از آن مناطق موردنیاز بوده که با چند کشور رایزنی انجام شده است. البته استفاده بیشتر از آهن قراضه به‌‌‌جای سنگ‌‌‌آهن، حذف واسطه‌‌‌ها و اعطای مجوز معدن به شرکت‌های تولیدی بزرگ از دیگر راهکارهای تامین مواد اولیه است.

 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.