۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Monday, 28 November , 2022
امروز : دوشنبه, ۷ آذر , ۱۴۰۱ - 5 جماد أول 1444
شناسه خبر : 416133
  پرینت تاریخ انتشار : 24 آبان 1401 - 12:57 |

بازی‌های ایران در جام جهانی را با صدای کدام گزارشگران بشنویم؟ از ۱۹۹۸ فرانسه تا ۲۰۲۲ قطر

تهران- گزارشگرانی که امسال قرار است بازی‌های ایران در جام جهانی فوتبال را گزارش کنند؛ محمدرضا احمدی، پیمان یوسفی و جواد خیابانی، هر سه نفر تجربه گزارش دوره‌های پیش را در کارنامه دارند.

زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا، شنیده‎‌ها حاکی‌ست محمدرضا احمدی، پیمان یوسفی و جواد خیابانی سه گزارشگری هستند که سه مسابقه ایران در جام جهانی را گزارش خواهند کرد. 

محمدرضا احمدی برای گزارش دیدار ایران مقابل انگلیس، پیمان یوسفی برای گزارش بازی ایران و ولز و سرانجام جواد خیابانی برای گزارش آخرین بازی ایران مقابل آمریکا انتخاب شده‌اند.

خیابانی ۲۴ سال پیش در جام جهانی ۹۸ فرانسه گزارش بازی ایران- آمریکا را بر عهده داشت که این بازی با پیروزی دو بر یک به نفع ایران خاتمه یافت. در میان این سه نفر جواد خیابانی تجربه بیشتری دارد. در جام جهانی فوتبال ۱۹۹۸ فرانسه که ایران پس از ۲۰ سال به این مسابقات راه یافت، جواد خیابانی گزارشگر هر سه دیدار ایران بود. 

بازی‌های ایران در جام جهانی را با صدای کدام گزارشگران بشنویم؟ از ۱۹۹۸ فرانسه تا ۲۰۲۲ قطر

محمدرضا احمدی اگر چه نسبت به خیابانی و یوسفی جوان‌تر است و سن کمتری دارد، ولی یک گزارشگر باتجربه محسوب می‌شود. او هشت سال پیش در جام جهانی ۲۰۱۴ گزارشگر بازی ایران و نیجریه بود.

بازی‌های ایران در جام جهانی را با صدای کدام گزارشگران بشنویم؟ از ۱۹۹۸ فرانسه تا ۲۰۲۲ قطر

در آن مقطع محمد سیانکی بازی بوسنی و هرزگوین – ایران را گزارش کرد. بازی دوم ایران در سال ۲۰۱۴ دو گزارشگر داشت. گزارشگر اعزامی صداوسیما به برزیل، شامگاه شنبه – ۳۱ خرداد ماه – موفق به گزارش تمام بازی ایران و آرژانتین از داخل ورزشگاه محل برگزاری بازی نشد و صدای وی در دقایق اول بازی با قطع و وصل همراه بود. در نهایت از نیمه دوم عادل فردوسی‌پور، گزارش بازی ایران و آرژانتین را از داخل استودیو بر عهده گرفت.

بازی‌های ایران در جام جهانی را با صدای کدام گزارشگران بشنویم؟ از ۱۹۹۸ فرانسه تا ۲۰۲۲ قطر

چهار سال پیش عادل فردوسی‌پور، جواد خیابانی و پیمان یوسفی سه بازی ایران در جام جهانی را گزارش کردند. فردوسی‌پور گزارش بازی ایران- مراکش را به عهده گرفت. جواد خیابانی به عنوان گزارشگر دومین مسابقه ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه (ایران- اسپانیا) انتخاب شد. پیمان یوسفی نیز دیدار تیم‌های ایران و پرتغال در جریان رقابت‌های جام جهانی را گزارش کرد.

در جام جهانی فوتبال ۲۰۰۶ هر سه بازی ایران را عادل فردوسی‌پور گزارش کرد اما پس از آن دوره گزارش سه بازی ایران در هر دوره به گزارشگران مختلف سپرده شد. 

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.