تلاش برای دستگیری عوامل اصلی حادثه ایذه ادامه دارد / در بحث تولیدات رسانه‌ای لنگ می‌زنیم

حسن شاهوار پور در نشست خبری که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد، اظهار کرد: مکتب بسیج مکتب خدمت گذاری و ایثارگری است و باید عرصه برای آشنایی با فرهنگ بسیج و حضور مردم در این عرصه فراهم شود.

وی افزود: امسال شعار این هفته “بسیج خدمت گذار ملت ایران” تعیین شده است و همیشه خدمت گذاری اولویت بسیج بوده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: در این هفته یک هزار و ۹۳۵ برنامه پیش بینی شده که یک هزار و ۷۸۵ برنامه در پایگاه ها و نواحی اجرا می شود.

شاهوار پور عنوان کرد: امروز اجرای برنامه سازندگی و پیشرفت با فعالیت ۳۰۰ گروه جهادی در ۱۲ عرصه خدمت در ۱۰ روز، به عنوان نخستین برنامه این هفته آغاز شده است.

وی بیان کرد: عرصه بهسازی و زیباسازی مدارس، خدمات کشاوری، منابع  طبیعی و آبخیزداری، علمی، آموزشی و پژوهشی، حمایتی، بهداشت و درمان، فنی حرفه ای و مهارتی و عرصه عمرانی و آبادانی روستایی برخی از عرصه های پیش بینی شده برای خدمت رسانی به مردم هستند.

وی افزود: همچنین بسیج، مسجد محوری و جامعه اسلامی، نوآوری و جهاد علمی، مردم سالاری و ایران قوی و مستقل، بسیج مظهر جهاد و شهادت، ایمن و تربیت اسلامی و مقاومت و اقتدار ملی از دیگر برنامه های پیش بینی شده در این هفته هستند.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: در این ایام بسجیان بسیار مظلوم به شهادت می رسند؛ در زمان جنگ دشمن رو به رو بود و می زد و می خورد اما در این روزها بسیجیان مظلومانه به شهادت می رسند که قطعا از شهدا تجلیل می شود.

وی عنوان کرد: دوم آذرماه بسیجیان سراسر کشور از طریق ارتباط تصویری با مقام معظم رهبری دیدار خواهند داشت که برنامه ریزی شده ۳۴۰ هزار بسیجی خوزستان با رهبر دیدار کنند.

شاهوارپور بیان کرد: امسال بسیج خوزستان در حوزه خدمت رسانی ۳۶۰ کیلومتر آبرسانی روستایی را انجام داده که این هفته آبرسانی به ۱۲ روستای شادگان انجام می شود. در مباحث دانش بنیان، توامندسازی و حرفه ای آموزی نیز اقدامات خوبی انجام شده است.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان عنوان کرد: در بحث تولیدات رسانه ای رقابت تنگاتنگ است و شرایط به گونه ای است که برگ برنده در دست کسی است که روایت نخست را مطرح کند. متاسفانه در این حوزه لنگ می زنیم و کند هستیم. از طرفی هم افزایی در این زمینه ضعیف است بنابراین دشمن از این خلاء سوء استفاده می کند.

وی تصریح کرد: دشمن متوجه شد فکر جوان ایرانی پیشرفته و نوآور است و به سلاح ها، اختراعات و موفقیت های زیادی رسیده ایم. زمانی که دشمن نتوانست در جنگ سخت ما را شکست دهد به سمت جنگ نرم آمد. دشمن پول هایی که از سفر زائران به مکه و فروش نفت به دست می آورد را به جای اینکه برای کمک به مسلمان هزینه کند در اختیار آمریکا و اسرائیل قرار می دهد تا با ایجاد شبکه هایی مانند اینترنشنال و تقویت شبکه های مجازی، فکر نوجوان و جوان ایرانی را مشغول چیزهای دیگر کنند.

شاهوارپور با بیان اینکه امن ترین کشور منطقه ایران است، کرد: رسالت رسانه های ایران است که چهره پلید دشمن را به مردم نشان دهند؛ امروز شیطان بزرگ در حال توطئه است و بنا دارد امنیت و آسایش مردم را بهم بزند. البته بسیاری از نوجوانان و جوانان دشمن را شناخته اند اما عده ای هنوز آگاهی ندارند که حتما متوجه خواهند شد.

وی تصریح کرد: نا امنی، مسجدی و غیرمسجدی نمی شناسد؛ برقراری امنیت اتفاقی نیست و باید همه ساز و کارها در کنار هم قرار بگیرد تا امنیت برقرار شود. قرار نیست نیروی انتظامی، بسیج، ارتش و سپاه امنیت را برقرار کنند و عده ای خواهان امنیت باشند اما خود ناقض امنیت باشند.

فرمانده سپاه حضرت ولی عصر(عج) خوزستان گفت: همه خویشتن داری و صبوری نیروهای انتظامی، بسیج، سپاه و ارتش را می بینند که قطعا در صروت تعرض دشمن بیرونی پاسخ محکمی می گیرد. اکنون دشمن متوجه شده که مردم همراهی نمی کنند و تفنگ در دست گرفته است. از طرفی با توجه به تردد زیاد از مرزها داشتن سلاح در جامعه ما زیاد شده  که این مسائل موجب سوء استفاده  عده ای و وقوع حوادثی مانند شاهچراغ، ایذه و اصفهان شده است.

وی در خصوص تلاش برای دستگیری عاملان اصلی حادثه تروریستی ایذه تصریح کرد: تلاش برای دستگیری عوامل اصلی این حادثه ادامه دارد و نظام از این مساله کوتاه نمی آید. همچنین باید از وقوع چنینی اتفاقاتی پیشگیری شود.

 

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.