۞ نکته آموزشی:
اغلب مردم با چنان عجله و شتابي به سوي داشتن يك زندگي خوب حركت مي كنند، كه از كنار آن رد مي‌شوند.
Friday, 2 December , 2022
امروز : جمعه, ۱۱ آذر , ۱۴۰۱ - 9 جماد أول 1444
شناسه خبر : 416499
  پرینت تاریخ انتشار : 02 آذر 1401 - 2:05 |
استاندار خوزستان:

۱۴ هزار و ۴۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در خوزستان وجود دارد

استاندار خوزستان گفت: ۱۴ هزار و ۴۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در استان وجود دارد که حدود چهار هزار نفر از آن‌ها برای برگشت به تحصیل شناسایی شده‌اند.
۱۴ هزار و ۴۰۰ دانش آموز بازمانده از تحصیل در خوزستان وجود دارد
زاگرس آنلاین-زاگرونا؛

صادق خلیلیان در کارگروه فرهنگی، اجتماعی، سلامت زنان و خانواده استان با اشاره به طرح جهش در راستای ارتقای شاخص‌های کیفی آموزشی و پرورشی در خوزستان بیان کرد: این طرح در کارگروه به تصویب رسیده است تا بتوانیم وضعیت تحصیلی دانش آموزان را از نظر کیفیت آموزشی و پرورشی به ویژه در سطح دبیرستان‌ها و مناطق محروم و کم‌برخوردار افزایش دهیم.

وی افزود: با شناسایی دانش آموزان بازمانده از تحصیل تلاش می شود که قدم مثبتی در زمینه بازگشت به تحصیل این دانش آموزان برداشته شود و باید با همت دیگر نهادها و دستگاه های متولی تلاش شود تعداد بیشتر از این کودکان شناسایی و به تحصیل بازگردانده شوند تا بتوانیم آینده آن‌ها را تضمین کنیم.

خلیلیان با اشاره به اهمیت و سازماندهی اردوهای راهیان پیشرفت دانش‌آموزی در سطح استان بیان کرد: اقدامات و پیشرفت‌های خوبی در حوزه‌های مختلف در سطح استان انجام شده که لازم است دانش آموزان با این پیشرفت‌ها آشنا شوند.

استاندار خوزستان ادامه داد: اردوهای راهیان پیشرفت در استان برای پیشرفت تحصیلی دانش آموزان برنامه ریزی شده که از هفته آینده اجرایی می‌شود، البته در ماه‌های اخیر چندین اردو در این زمینه برگزار شده است و مقرر شده برای برگزاری هر چه بهتر این اردوها از ظرفیت‌های موجود در استان به نحو مطلوب استفاده شود.

وی افزود: در زمینه شاخص‌های آموزشی و پرورشی استان باید کارهای کارشناسی دقیقی صورت گیرد و براساس آن برنامه جامعی طراحی و تدوین شود تا تحولی اساسی را طی چهار تا پنج سال آینده در زمینه ارتقای کیفیت آموزشی دانش آموزان شاهد باشیم.

جمعیت دانش آموزی خوزستان یک میلیون و یکصد هزار نفر است که در ۱۰ هزار مدرسه دولتی و غیر دولتی تحصیل می کنند.

 

منبع: ایرنا

به اشتراک بگذارید

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تحریریه زاگرس آنلاین منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.