صعود تولید تسلا در چین

شرکت خودروسازی تسلا تولید شانگ‌های را پس از کاهش قیمت تقاضا افزایش می‌دهد.

به گزارش ایسنا، بر اساس اطلاعات فردی مطلع در رویترز، تسلا قصد دارد در دو ماه آینده تولید خود را در کارخانه شانگ‌های بالا ببرد تا به تقاضای ناشی از کاهش قیمت‌های شدید در مدل‌های پرفروش خود پاسخ دهد.

این خودروساز قصد دارد هفته‌ای نزدیک به ۲۰هزار دستگاه در کارخانه شانگ‌های خود در ماه‌های فوریه و مارس تولید کند.

همچنین، بر اساس داده‌های انجمن خودرو‌های مسافری چین، این سطح از تولید، تولید کارخانه را تقریبا به سرعت خود در سپتامبر و زمانی می‌رساند که ۸۲هزار و ۸۸ خودرو مدل ۳ و مدل Y تولید می‌کرد.

کارخانه شانگ‌های در دسامبر، تولید خود را حدود یک‌سوم نسبت به نوامبر کاهش داد و دوره تعطیلات سال نو را برای کارگران در ژانویه تمدید کرد تا با افزایش موجودی، پیش از کاهش قیمت‌های بین ۶ تا ۱۴درصدی در چین، مقابله کند.

ایلان ماسک، مدیر اجرایی تسلا، در مورد نتایج سه‌ماهه چهارم تسلا گفت که سفارشات تولید در ژانویه پس از کاهش قیمت جهانی تقریبا دو برابر شده است.

ماسک گفت تحویل سال ۲۰۲۳ تا زمانی که اختلال خارجی وجود نداشته باشد، می‌تواند به دو میلیون وسیله نقلیه برسد.

در ۲۹ روز از ماه ژانویه، میانگین خرده‌فروشی روزانه تسلا در چین ۳۶درصد نسبت به دوره مشابه سال قبل افزایش یافت و به ۲۵هزار و ۶۸۶ دستگاه رسید.

براساس گزارش رویترز، داده‌های بانک بین‌المللی بازرگانان چین نشان داد این رشد کمی بیشتر از رقیب اصلی، بی‌وای‌دی، بود، در‌حالی‌که فروش کلی خودرو ۴۵درصد کاهش یافت. کارخانه تسلا در شانگ‌های خودرو‌هایی را برای بازار چین و صادرات به اروپا تولید می‌کند.