(ویدئو) میز‌های یک کلاس درس مجهز به رکاب دوچرخه!

میز‌های یک کلاس درس مجهز به رکاب دوچرخه!

فرارو- دانش‌آموزان مدرسه‌ای در شهر سن نیکولاس د لوس گارزا مکزیک به‌عنوان بخشی از برنامه‌ای برای بهبود سلامت جسمانی و افزایش تمرکز در طول کلاس‌ها، درحالی که پشت میز نشسته‌اند رکاب می‌زنند.

به گزارش فرارو، میز‌های این کلاس مجهز به پدال دوچرخه به دانش‌آموزان مکزیکی این امکان را می‌دهد تا از طریق کار کلاسی خود قدرت داشته باشند، در حالی که برخی ورزش‌های سبک را انجام می‌دهند و کالری‌ها را در کشوری که نرخ هشدار دهنده چاقی آن زیاد است، بسوزانند.

اما برای دانش‌آموزان میز‌های دوچرخه‌ای مزایایی فراتر از ورزش را ارائه می‌دهند. ریمی رودریگز ۱۳ ساله گفت: زمانی که ما از نظر بدنی فعال هستیم، به ما کمک می‌کند تمرکزمان را حفظ کنیم.

یک سوم از کل مکزیکی‌ها چاق هستند. آمار منتشر شده نشان می‌دهد که حدود ۸ درصد از کودکان زیر ۵ سال دارای اضافه وزن یا چاق هستند که این میزان برای کودکان بین ۵ تا ۱۱ سال به ۱۹ درصد افزایش می‌یابد.

سانجوانیتا گارسیا، مدیر مدرسه، به مزایای میز دوچرخه پس از همه گیری کرونا، به ویژه برای پسرانی که در برابر افزایش وزن بیش از حد آسیب پذیر هستند، اشاره می‌کند.

او گفت: بعد از اینکه به کلاس‌های حضوری برگشتیم، اضطراب و چاقی دانش آموزان کاملا مشهود بود.

این مدرسه در حال حاضر دارای دو کلاس درس است که به طور کامل با میز‌های جدید تزئین شده است، اما برنامه این است که به تدریج آن‌ها را به تمام ۲۱ کلاس اضافه کند.

میگل اورتیز، مدیر شرکت سازنده این میز‌ها گفت: هر میز دوچرخه حدود ۲۷۰۰ پزو (۱۴۲ دلار) هزینه دارد، تقریباً پنج برابر کمتر از نمونه اصلی کانادایی.