Monday, 27 March , 2023
امروز : دوشنبه, ۷ فروردین , ۱۴۰۲ - 6 رمضان 1444
تلاش انگلیس برای خود بزرگنمایی

بریتانیا امپراتوری نیست +سند امپراتوری پارس

تلاش انگلیس در دوره های مختلف از تموریان تا امروز همواره در جهت نفوذ سیاسی و بهره برداری اقتصادی از کشور ایران بعنوان یکی از ثروتمند ترین کشوره های منطقه بوده و هست . اما اینکه بریتانیا خود را امپراطوری بنامد بیشتر شبیه جوک تاریخی برای ارضای خود بزرگ بینی و توهم امپراطوری برای این تکه کوچک از اروپا بیش نیست .

03 فروردین 1402

شکاف عمیق قانونگذار و اقشار جامعه

خروج ممنوع برای زنان خودساخته

لایحه منع خشونت علیه زنان سالها در کشاکش بهارستان نشین ها از گوشه ای به کنجی می خزید تا بالاخره دیماه ۱۴۰۰ اعلام وصول شد . حالا قرار است قدرت عمل و تکاپو را از زنان بگیرد تا از خشونت علیه آنان جلوگیری کند

12 بهمن 1401

دوربین به دست های اعتراضات چقدر درآمد کسب کردند؟

پاپاراتزی برنده شعار زن زندگی آزادی

طبق بررسی های میدانی در ۳ ماه اخیر بطور میانگین بیش از ۱۰۰۰ ترابایت فیلم عکس گزارش و مطلب مربوط به اتفاقات ایران و درگیری های شهری در رسانه های خارجی منتشر شده است که سهم پاپاراتزی ها در تامین خوراک برای رسانه ها بیش از ۹۰ درصد بوده است . پیش بینی درآمد ۱۵۰ دلار تا ۲۵۰ دلار از هر خوراک مدیا کاملا منطقی است.

06 بهمن 1401

دیوار کج نهضت ملی مسکن در گچساران تا کجا می رود؟

مشخص نیست اگر در آینده خدای ناکرده اتفاقی برای این خانه ها و ساکنین شان رخ دهد چه کسی می خواهد مسئولیت اتفاقات ناگوار را به عهده بگیرد اما آنچه مشخص است اینست که فعلا این موضوع برای هیچ کس مهم نیست.

11 دی 1401

وزارت نیرو و محیط زیست! گچساران موش آزمایشگاهی نیست/ رسانه دولت با دم شیر بازی نکند

چرا تندی تیترها و مطالب خبرگزاری جمهوری اسلامی مختص گروه اقتصاد شاخه “نفت و انرژی” بوده و به دیگر بخش ها مانند اجتماعی، کشاورزی و حتی محیط زیست سرایت نکرده است؟ این کمی شک برانگیز شده و ریشه را باید در آنجا جست.

03 دی 1401

بهنام عکاشه

امکان حذف تاجگردون ها و حسینی ها/ پروپاگاندای خانوادگی/ آیا این دوقطبی ساختگی است؟

اما حالت سومی نیز وجود دارد و آن عدم حضور یا شکست این دو خانواده است. در ان حالت این دوقطبی حداقل در کوتاه مدت امکان احیا ندارد و جامعه سیاسی گچساران و باشت می تواند به تقویت خرده جوامع امیدوار باشد.

14 شهریور 1401

المیرا مرادیان

رنج دوران ما؛ سقوط اخلاق، سقوط جامعه

با توجه به وجود چنین عارضه هایی در جامعه شایسته است، جامعه شناسان، روانشناسان و فعالان اجتماعی اقدام به برگزاری همایش های هفتگی و ماهانه نمایند و بستر لازم را برای آگاه سازی و ارائه ی مشاوره ی کارآمد در سطح وسیع فراهم آورند.

03 مرداد 1401

تحلیل سیاسی(بخش آخر)؛ سید ناصر

رویای سید ناصر؛ گام سخت یک ساله تا سناتوری

او یک گام یک ساله تا دبل نیاز دارد تا خانواده اش را ملقب به سناتور نماید. او باید ابتدا تصویرش در پی عملکرد یک ساله را پاک کرده، نقش فعالی در معادلات درون استان و تهران داشته باشد و به تقسیم صحیح غنائم و امتیازات بین هواداران خود اقدام نماید.

اما آنچه از الان مشخص است اینکه اگر اتفاق خاصی نیفتد دوقطبی سیدسلیمان و کل ظفر قرار نیست به این زودی از صحنه سیاست گچساران و باشت رخت بربندد.

13 تیر 1401

تحلیل سیاسی(بخش سوم)؛ قشقائی

قشقائی؛ تند چایدن گچ، لیم چایدن قورخ

باید منتظر ماند و دید انتخابات در گچساران چه آرایشی پیدا می کند؟ شاید هم پس از ۳۰ سال این اولین باری باشد که نامزد قشقائی نداریم و آنها از خانه شان به تماشای نزاع خواهند بود.

10 تیر 1401

تحلیل سیاسی(بخش دوم)؛ بویراحمد گرمسیر

جعفری یا زینل زاده؛ مسئله این است

باید دید در یک سال پیش رو سیدناصر چگونه می تواند یک بار دیگر اصولگرا و باوی را به اعتماد به خود مجاب نماید‌ یا جعفری و زینل زاده چه جذابیتی را به خود یا کمپین شأن می افزایند تا سرریز آرای سردرگم تاجگردون را نه به باوی که به بویراحمد ببرند.

10 تیر 1401

تحلیل سیاسی انتخاباتی(بخش اول)

انتخابات ۱۴۰۲؛ “بی” یا “با” تاجگردون/ آیا خود می آید یا دست کسی را بالا می برد؟

تاجگردون ها برای بقا در نظام اجتماعی سیاسی گچساران و باشت به حضوری مقتدرانه در این دوره نیاز دارند و این بقا به نمایندگی یک تاجگردون یا شخصی نزدیک به آنها در این دوره گره خورده است.

10 تیر 1401

تحلیل؛

سیدناصر، تابستان و کرسی های داغ نفت

باید دید سیدناصر در تابستان داغ گچساران خواهد توانست کرسی های داغ در نفت را جابجا نماید؟
او می داند برای کسب کرسی سبز مجلس باید از روی کرسی های داغ نفت عبور کرده باشد.

31 خرداد 1401

تحلیل عملکرد یک ساله سیدناصر حسینی پور

از ۱۴۰۰ تا ۱۴۰۱ بر گچساران و باشت چه گذشت؟

به هم ریختگی محاسبات در بین رقبای او در انتخابات آینده مانند انتخابات پیشین می تواند سیدناصر را برای بار دوم سوار بر اسب مراد نماید.
امری که اگرچه سخت ولی چندان هم دور از ذهن نخواهد بود.

28 خرداد 1401

نامه‌ سرگشاده سید قدرت به سید ناصر؛ نباید خیال کنیم اگر قدرت گرفتیم به همه چیز رسیده‌ایم

نامه‌ی سرگشاده سید قدرت حسینی به برادرش سید ناصر نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی؛ نباید خیال کنیم اگر قدرت را به دست آورده‌ایم به همه چیز رسیده‌ایم / برای رهایی از معضلات دعا کردن کافی نیست / واقعیتی است که ما در حد شأن نمایندگی عمل نکرده‌ایم / اعتماد مردم به شما و اینجانب و خانواده کم شده است / توقع اکثر جماعت پاسخ به تلفن آنهاست

06 فروردین 1401