اخبار جدید

بیرانوند

در دنیای بیرانوند ساعت چند است ؟

این مهم است که ساعت زندگی مان را با چه کسی تنظیم کنیم . آیا ما با نخبگان جامعه هماهنگ بودیم؟ و فریب تبلیغ بیرانوند و کوروش کمپانی را خوردیم؟ پدیده کوروش کمپانی پیام روشن فاصله عمیق جامعه با نخبگان خود را دارد. جامعه ای که مرجعیت اجتماعی خود را از دست داده است

بهمن ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۳ ادامه مطلب
جنگ نیابتی

جنگ نیابتی در خاورمیانه: تهدیدی برای صلح و امنیت منطقه

تولید و پرورش مزدوران برای مشارکت افراد در جنگ نیابتی در خاورمیانه ، به معضلی بزرگ برای امنیت و رفاه ساکنان منطقه خاورمیانه تبدیل شده است . بیش از یکصد گروه نیابتی با انواع تفکرات و اعتقادات مذهبی و قومی می تواند خطری بالقوه برای تمامیت ارضی ، امنیت و رفاه کلیه ملت های ساکن خاورمیانه باشد .

بهمن ۱, ۱۴۰۲ - ۰۷:۰۷ ادامه مطلب
جنگ خاورمیانه

سوپ قورباغه جنگ خاورمیانه در حال آماده سازی است؟

زمزمه های جنگ طلبی در گوشه و کنار منطقه حساس خاورمیانه به گوش می رسد . حملات وحشیانه تروریستی و کشته شدن زنها و کودکان و مردان بی گناه در جریان این اقدامات بدور انسانیت شرایط بدی را برای روح و روان مردم کوچه و بازار ایجاد کرده

دی ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۶:۵۱ ادامه مطلب

قربانت رفیق ، رفاقت و دوستی در فرهنگ ایرانی

دوستی و رفاقت، از ارزش‌های مهم در فرهنگ ایرانی است. دوستان، نقش مهمی در زندگی انسان‌ها دارند و می‌توانند در موفقیت و شادی انسان‌ها نقش داشته باشند. دوستی، بر پایه ارزش‌های اخلاقی بنا شده است و پایداری یکی از ویژگی‌های مهم آن است.

دی ۳, ۱۴۰۲ - ۱۱:۳۳ ادامه مطلب
خود تحریمی

خود تحریمی : بلای جان اقتصاد

مسئولان باید مردم را از تبعات خودتحریمی آگاه کنند و از آنها بخواهند که در صورت مشاهده هرگونه اقدامی که منجر به خودتحریمی می‌شود، آن را گزارش دهند.

آذر ۳۰, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۱ ادامه مطلب
ایرانیان عمان

عمان مقصد دوم سرمایه گذاری در خاورمیانه برای ایرانیان

مسقط، پایتخت عمان، یکی از گزینه‌های جذاب برای سرمایه‌گذاران است. این شهر با اقتصاد پویا، ثبات سیاسی و اجتماعی و قوانین سرمایه‌گذاری تسهیل‌شده، شرایط مناسبی را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند.

آذر ۲۸, ۱۴۰۲ - ۱۶:۲۹ ادامه مطلب
سرمایه گذاری در عمان

سرمایه گذاری در عمان: فرصتی طلایی برای ایرانیان

در سال های اخیر، روابط ایران و عمان به ویژه در زمینه اقتصادی گسترش یافته است. حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است. همچنین، سرمایه گذاران ایرانی در عمان حضور پررنگی دارند و در زمینه های مختلف از جمله گردشگری، نفت و گاز، کشاورزی و ساخت و ساز فعالیت می کنند.

آذر ۶, ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۸ ادامه مطلب

توربین های بادی: نیروی محرکه خانه های هوشمند

علیرغم مزایای غیر قابل انکار پنل های خورشیدی، آنها بدون چالش نیستند. نگهداری مناسب و تمیز کردن منظم برای اطمینان از عملکرد بهینه و طول عمر پنل های خورشیدی ضروری است. اینها موانعی هستند که در توربین های بادی وجود ندارد.

آذر ۴, ۱۴۰۲ - ۱۲:۵۵ ادامه مطلب

پایان پذیری منابع نفتی: ضرورت توسعه انرژی های نو

منابع نفتی یک منبع محدود هستند و در نهایت تمام خواهند شد. این امر چالش هایی برای آینده انرژی جهان ایجاد می کند، از جمله افزایش قیمت انرژی، کاهش امنیت انرژی و تشدید تغییرات آب و هوایی. توسعه انرژی های نو یک راه حل ضروری برای مقابله با چالش های ناشی از پایان پذیری منابع نفتی است.

آبان ۱۶, ۱۴۰۲ - ۱۵:۳۷ ادامه مطلب

سرمایه گذاری با ویزای خانوادگی عمان

تحصیل در عمان می تواند فرصت مناسبی برای فرزندان باشد تا با فرهنگ ها و دیدگاه های مختلف آشنا شوند، زبان انگلیسی را تقویت کنند، و مهارت های مورد نیاز بازار کار را کسب کنند. عمان یک کشور توسعه یافته است که به متخصصان در زمینه های مختلف نیاز دارد. تحصیل در عمان می تواند به فرزندان کمک کند تا در آینده شغلی موفقی داشته باشند.

آبان ۱۵, ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۴ ادامه مطلب

ایده های خطرناک و آدم های قدرتمند چه بلایی بر سر جامعه می آورند

ایده های خطرناک می توانند از هر نقطه ای سر بر آورند، اما زمانی که توسط افراد باهوش و قدرتمند مطرح می شوند، می توانند بسیار مخرب باشند. این افراد به دلیل هوش و قدرت خود، توانایی اجرای ایده های خود را دارند، که می تواند پیامدهای فاجعه باری برای جامعه داشته باشد.

مهر ۱۵, ۱۴۰۲ - ۱۰:۱۵ ادامه مطلب

دشمن دشمن من، دوست من است

سازش با دشمن اول و شکست دشمن دوم می‌تواند به تعادل و پایداری در روابط بین‌المللی و اجتماعی کمک کند. ایجاد اتحاد با دشمنان برای مقابله با دشمن مشترک به تقویت نهادها و افزایش توانمندی‌ها منجر می‌شود. از صلح موقت با دشمنان نیز می‌تواند به تداوم اتحاد و رسیدن به اهداف مشترک کمک کند.

شهریور ۱۲, ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۶ ادامه مطلب

علل عدم توفیق ایرانیان در کارهای بزرگ چیست؟

هر دولتی که می آید با وعده های بزرگ برای قورت دادن مشکلات عظیم ، زبان کوچکش را نشان مان می دهد که بگوید از پس قورت دادن ابر مشکلات بر می آید . به نیمه راه نرسیده باید برای زنده نگه داشتن همان ها دست به دامن دوست و دشمن شویم !! این که نمی شود . کاش زمانی برسد که تک تک ما مردم به این آگاهی برسیم که وعده های بزرگ را زود باور نکنیم و برای حل مشکلات مان از سنگ ریزه های جلوی پایمان شروع کنیم . کم کم کوه مشکلات از سر راه همه ما کنار خواهد رفت.

مرداد ۹, ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۷ ادامه مطلب

ایا جامعه ایران از منطقه امن روانی خود خارج شده است ؟

آنچه به عنوان پدیده ای جدید در جامعه ایران قابل مشاهد ه است این است که مردم به تدریج از منطقه امن روانی خود خارج شده و در جنبه های مختلف فردی و اجتماعی در حال تحرکات جدیدی برای ایجاد شرایط متفاوتی در زندگی خود و اطرافیان شان هستند . جای تردیدی نیست که همواره مردم و جامعه از حاکمان و سیاستمداران در تغییرات زیربنایی پیشرو تر و پشگام تر هستند و سیاستمداران و حاکمان همیشه در پی مردم حرکت کرده اند . اما این نقطه عزیمت حکومت برای پر کردن فضای خالی ایجاد شده در اثر حرکت های اجتماعی در بازه زمانی مشخص باید انجام شود و حکومت بدنبال مسیر حرکت مردم گام هایی را به پیش بردارد . اگر این گامهای مهم دولت ها به درستی و به موقع برداشته نشود ، شکاف های عمیق اجتماعی شکل خواهد گرفت که در بزنگاه های سیاسی و بحران های ملی ، دست دولت و حکومت را خالی خواهد گذاشت . 

تیر ۲۶, ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۲ ادامه مطلب

فراخوان شناسایی کودکان نیازمند در طرح فرشتگان زمینی

مدیر گروه بازرگانی پرویس از کلیه موسسات خیریه ای که کودکان زیر ۱۵ سال را تحت پوشش خود دارند دعوت می نماید تا جهت بهره مندی کودکان نیازمند تحت پوشش خود از مزایای طرح فرشتگان زمینی بهره مند گردند . جهت ارتباط با مجریان طرح فرشتگان زمینی با مراجعه به سایت omr247.ir از اطلاعات بیشتر و نحوه بهره مندی از مزایای طرح فرشتگان زمینی برای کودکان نیازمند آگاه گردید.

خرداد ۱, ۱۴۰۲ - ۰۷:۲۱ ادامه مطلب

خبر تولیدی

سیدحمید مجتبائی - دبیر سرویس اقتصادی

سیدحمید مجتبائی

متولد ۱۳۵۹

دبیر سرویس اقتصادی

درباره من :

علاقه مند به موضوعات اقتصادی و اجتماعی هستم . با افتخار در صنایع مختلف کارگری کردم و از نزدیک با مشکلات صنعت و شاغلین بخش صنعت آشنا شده ام .

خبر تولیدی