تزریق دوز چهارم واکسن کرونا غیر قابل پیش بینی است

به گزارش خبرگزاری مهر، علیرضا زالی، با اشاره به اینکه در نوبت سوم واکسن کرونا فارغ از اینکه واکسن همگن باشد یا ناهمگن سرعت واکسیناسیون اهمیت دارد اظهار کرد: باید در فاصله سه ماهه بعد از دریافت نوبت دوم، واکسن سوم از هر برندی که در دسترس بود استفاده شود.

وی افزود: در نوبت سوم سرعت و زمان واکسیناسیون علیه کرونا از اهمیت ویژه‌تری در مقایسه با نوع واکسن برخوردار است.

زالی ادامه داد: تمامی افرادی که نوبت دوم واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و سه ماه از تلقیح آن گذشته سریعاً و در اولین فرصت صرف نظر از اینکه از چه برندی در نوبت‌های قبلی استفاده شده، نسبت به واکسن زدن اقدام کنند.

وی از سبد متنوع واکسن‌های ایرانی در برابر کرونا خبر داد و گفت: در حال حاضر پلت فرم‌های ویروس ضعیف شده، پروتئینی و وکتوری در اختیار است.

به گفته زالی، ضرورت استفاده از دوز چهارم واکسن کرونا همچنان غیرقابل پیش بینی است ولی به نظر می‌رسد اگر واکسیناسیون دوز سوم به کفایت لازم برسد، حجم قابل توجهی از انتشار و جهش‌های کرونایی قابل کنترل خواهد بود.

وی، عدالت جهانی در انجام واکسیناسیون را راه حل اساسی مقابله با کرونا دانست و تاکید کرد: متأسفانه هنوز بسیاری از کشورهای دنیا از پوشش قابل قبول واکسیناسیون علیه کرونا برخوردار نیستند، این کشورها کانون‌های پرخطر انتشار ویروس هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.